הטבות ועדכונים בדף הפייסבוק הרשמי שלנו

"מסע בין חלומות" תערוכה במוזיאון יפו לעתיקות

פרויקט תרבות רב תחומי בהשתתפות מיטב האמנים והיוצרים מהארץ ומהעולם, בוגרי האקדמיות המובילות לאמנויות המסך, פרויקט בינלאומי של "אספן החלומות" רוג'ר אומאר מספרד, השקת סרט אנימציה מקורי בבימויה של נטע הולצר (וואלס עם באשיר) ופרויקט חברתי-חינוכי בשיתוף בתי ספר יסודיים

 

תערוכה חדשה: "מסע בין חלומות"  

 

פרויקט תרבות רב תחומי בהשתתפות מיטב האמנים והיוצרים מהארץ ומהעולם, בוגרי האקדמיות המובילות לאמנויות המסך, פרויקט בינלאומי של "אספן החלומות" רוג'ר אומאר מספרד, השקת סרט אנימציה מקורי בבימויה של נטע הולצר (וואלס עם באשיר) ופרויקט חברתי-חינוכי בשיתוף בתי ספר יסודיים

 

התערוכה תתקיים בין התאריכים 28 בספטמבר – 20 באוקטובר במוזיאון יפו

 

 

מסע בין חלומות, הוא חוויה לכל המשפחה, רחב היקף ופעלים, שיעלה בתקופת סוכות - תערוכה קבוצתית מרכזית במוזיאון יפו בנושא חלומות, בהשתתפות אמנים ישראלים מובילים, יוצרים ובוגרים מהמחלקות לתקשורת חזותית ואמנויות המסך מהאקדמיות המובילות בארץ.

התערוכה מתקיימת בשיתוף פעולה עם החברה לפיתוח יפו העתיקה ומהווה עוגן לפעילות התרבותית המתוכננת ביפו העתיקה בתקופת החגים.

בתערוכה ייחשף לראשונה elmonstruodecoloresnotieneboca - פרויקט חלומות בינלאומי של "אספן החלומות" רוג'ר אומאר, במהלכו נדד ואסף עדויות של חלומות מילדים ברחבי העולם. עדויות אלה במסגרת התערוכה, נהפכו בידיהם של אמנים ומאיירים, אף הם ממדינות שונות, לעבודות המהוות פרשנויות ויזואליות של החלומות שנאספו.

 

בתערוכה גם ייחשף לראשונה סרט אנימציה מקורי בבימויה של נטע הולצר (אנימטורית בוואלס עם באשיר) ויואב רודה שיעסוק בחלומות של ילדים מהיבטים של מדע ופנטזיה, ושבעקבותיו גם יצא ספר ילדים חדש. הסרט עושה שימוש בטכנולוגיה חדשנית שפיתחה חברת 2to3D שהופכת דו ממד לתלת מימד סטריאוסקופי בטכניקה חדשנית, שמקלה על התהליך עבור האנימטור. תהליך המחקר וכתיבת התכנים לתסריט הסרט ותוכן הספר נעשה בשיתוף עם ד"ר אבן רז, מומחה בחקר השינה והחלימה.

 

הפרויקט יושק בתערוכה חווייתית ומעשירה לכל המשפחה במוזיאון יפו העתיקה (השוכן בבית "הסראיה אל-עתיקה" - בית הממשל העות'מאני הישן - מבנה ייחודי מבחינה ארכיטקטונית והיסטורית שנבנה בראשית המאה ה-18). "מסע בין החלומות" מעורר דיאלוג והתבוננות מחודשת על המושג "חלומות ומשאלות" ובוחן מאיזה "חומרים" עשויים החלומות שלנו ושל ילדנו. "מסע בין החלומות" מוציא אותנו כבוגרים לביקור במחוזות של זיכרונות ילדות, פנטזיה, תמימות

  

ופשטות, מחבר אותנו להרבה רגעי קסם אותם אנו חווים לא רק עם עצמנו, אלא גם עם ילדנו. הפרויקט מזוהה עם ערכים חינוכיים וחברתיים, ויפעל בשיתוף "וראייטי" ישראל. חלק מהכנסות התערוכה יתרמו לילדי "וראייטי" ישראל.

 

התערוכה תתקיים בין התאריכים 28 בספטמבר – 20 באוקטובר במוזיאון יפו.

 

במקביל לתערוכה, התקיים פרויקט חברתי-חינוכי בבתי ספר יסודיים ברחבי הארץ, שפעל להכניס שעות העשרה ותכנים בנושא חלומות, המעודד ילדים לעשייה אמנותית בהשראת חלומותיהם. התהליך עם התלמידים כלל מפגשי שיח מעשירים, במהלכם נחשפו התלמידים למידע חינוכי אודות יסודות חקר השינה והחלימה, ולאחר מכן למהלך של שיעורי יצירה, בהנחיית מורים לאמנות מטעם הפרויקט, במסגרתם יצרו הילדים ציורים וטקסטים בהשראת החלומות שלהם.

בנוסף, נחשפו הילדים למפגשים עם אנשים בעלי סיפורים מעורר השראה, שהגשימו חלומות לא שיגרתיים.

 

לימור להב מרגוליס, יזמית חולמת, מומחית בפיתוח תוכן, מייסדת הפרויקט מסע בין חלומות, ומי שעמדה קיץ דאשתקד מאחורי פרויקט "צעצוע" בנמל תל אביב אומרת: "החזון של "מסע בין החלומות" הוא בינלאומי, חוצה תרבויות ושפות, המיועד לילדים ברחבי העולם. אחד האתגרים והמטרות של הפרויקט הוא להעניק להורים וילדים כלים חדשים להרחבת הידע והעיסוק בנושא החלימה והשינה, בשפה נגישה, מתובלת במידע מעניין, בדמיון, צבע ופנטזיה. על 'מסע בין חלומות' נעשתה עבודת פיתוח של שנה וחצי, ומדובר בהרבה מעבר לתערוכה, מדובר בפרויקט ארוך טווח עם אפיקי תוכן רבים, חשיבות חברתית וחינוכית".

 

התערוכה תתקיים בין התאריכים 28 בספטמבר – 20 באוקטובר, במוזיאון יפו, יפו העתיקה, תל אביב.

 

לפרטים נוספים: גלי זנדר יחסי ציבור - 052-2520500

יובל הרינג - 0549196227


תאריך 28/09/2012 - 20/10/2012
מיקום מוזיאון יפו לעתיקות
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד