הטבות ועדכונים בדף הפייסבוק הרשמי שלנו

סטודיו דובי זלצר

דב זלצר הוא אחד המלחינים הישראלים הפוריים ביותר. פעילותו רבת השנים השאירה את חותמה במגוון רחב של עשית המוסיקה בארץ.סטודיו דובי זלצר (הגדל)

בשנות החמישים היה בין מייסדי להקת הנחל הראשונה והיה למלחינה הבלעדי במשך שנותיה הראשונות.עשרות השירים שכתב עבור הלהקה ומאות השירים שכתב לאחר מכן עבור להקות וזמרים בודדים הפכו לנכס צאן ברזל של הזמר העברי לדורותיו וחלקם הפכו כמעת לפולקלור המתחדש .שיריו בצעו ע'י מיטב זמרי ישראל כגון יהורם גאון,גאולה גיל,חווה אלברשטיין,אריק איינשטיין,אריק לביא,שושנה דמרי  ועוד...ולהקות כמו הדודאים,להקת פוגי ואפילו להקת מאשינה.

 

לאחר גמר לימודיו בארה'ב חזר לארץ בהתחלת שנות השישים והפך לאחד המלחינים המבוקשים ביותר בעולם התיאטרון והמחזמר:עבור תיאטרון הקאמרי כתב את עוץ לי עוץ לי (לפי ליברית של אברהם שלונסקי) עבור התיאטרון של גיורא גודיק כתב את קזבלן  ואת איי לייק  מייק.

על פי כתביו של איציק מאנגר  הוא כתב את המגילה  ואת שירי החומש.

הוא כתב את המוסיקה לרוויזור של גוגול  בעיבודו של ניסים אלוני ועוד כעשרה מחזות זמר לתיאטרון הילדים והנוער של  ארנה פורת , לטלוויזיה ולקול-נוע.

 

בד בבד עם פעילותו בתיאטרון , כתב תזמר וניצח על המוסיקה של יותר מ 40 סרטים ישראליים ובין-לאומיים ,ביניהם   אנטבה-מבצע יהונתן,חנה סנש,מלכת הכביש,טביה ושבע בנותיו, קזבלן  ורבים אחרים של מנחם גולן,- אני אוהב אותך רוזה של משה מזרחי,-ארבינקה  של אפריים קישון,-השגריר עם רוברט מיצ'ום ורוק הדסון ורבים אחרים.

 

בשנים האחרונות עבר , לכתיבת מוסיקה סימפונית וקאמרית, מוסיקה לאולם הקונצרטים.יצירותין נוגנו ע'י מיטב התזמורות בארץ ובחו'ל כולל התזמורת הפילהרמונית הישראלית, תזמורת ירושליים רשות השידור ואף התזמורת הפילהרמונית של ניו-יורק והאינגליש צ'מבר אורקסטרה של לונדון.

 

בין יצירותיו הסימפוניות נמנות:סטמפניו לקריאן, כינור ותזמורת עפ' שלום עליכם,

רפסודיה חסידית  לכינור ותזמורת, הזהב שבאפר פואמה סימפונית לציון 500 שנה לגרוש יהודי ספרד,וקינה ליצחק רקוויאם לזכרו של יצחק רבין.

 

יצירותיו נוגנו ובוצעו ע'י אמנים בעלי שם עולמי כגון יצחק פרלמן ,לורד יהודי מנוהין,מאסטרו זובין מהטה מאסטרו קורט מאזור ומאסטרו לורין מאזל .

 

הוא הופיע גם כמנצח בקונצרטים מיוחדים המוקדשים ליצירותיו עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית,עם תזמורת ירושליים רשות השידור,(בהיותו המלחין הישראלי הראשון שלו הוענק כבוד זה). הוא הופיע כמנצח גם עם התזמורת הקאמרית הישראלית,עם תזמורת סימפונט רעננה ועם האינגליש צ'מבר אורכסטרה בלונדון כשהסולן היה לורד יהודי מנוחין שניגן בהופעה בכורה את היצירה רפסודיה חסידית.

 

עבור פעילותו הענפה,הוא הוכתר בפרסים רבים כגון פעמיים פרס כינור דויד,פרס השופטים של אקום על מפעל חיים, פרס יציק מאנגר, פרס שלום עליכם ופרס לרנר על פעילותו ויצירתו במוסיקה היהודית ורבים אחרים ...

 

בשנת 2007 קיבל את פרס שר התרבות על  מפעל חיים בתחום הזמר העברי, ובשנת 2009 קיבל את פרס ישראל בתחום הזמר העברי.

 

אתר האינטרנט של דובי זלצר - www.dovseltzer.co.il

הדפסשלח לחבר

גלריות נוספות ביפו העתיקה

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד