הטבות ועדכונים בדף הפייסבוק הרשמי שלנו

תב"ע חדשה

תב"ע חדשה ליפו העתיקה
החברה לפיתוח יפו העתיקה פועלת בימים אלה בשיתוף עם הגורמים הרלבנטיים בעיריית
תל אביב-יפו למען קידום תב"ע (תכנית בניין עיר) חדשה למתחם יפו העתיקה .
מתחם יפו העתיקה משתרע על כ-180 דונם מערבית לרחוב יפת בין רחוב לואי פסטר מדרום ורציף העלייה השנייה מצפון, מרביתו בבעלות החברה לפיתוח יפו העתיקה והשאר בבעלות הכנסייה היוונית אורתודוכסית והכנסייה הארמנית .
החברה לפיתוח יפו העתיקה הוקמה בראשית שנות ה-60 במטרה לשקם ולפתח את אזור תל-יפו (שכונה גם "השטח הגדול") מתחם שהווה חממה לפשע, סמים וזנות. במקביל להקמת החברה אושרה למתחם תב"ע 606 שהגדירה אותו כ"שמורה ארכיטקטונית" והתפיסה שהנחתה אותה היתה שיקום ושיחזור המבנים בעיר העתיקה תוך שמירה על אופיים והשתלבות בנוף וזאת מתוך כוונה למשוך אוכלוסייה חדשה ולהפוך את המתחם למרכז תיירות, בילוי ואמנות. עוד נקבע בתכנית כי הזכאים להתגורר במתחם הם אמנים בלבד.
החברה לפיתוח יפו העתיקה רואה את עניין התב"ע החדשה כנושא בעל חשיבות מכרעת להמשך קיומה והתפתחותה של יפו העתיקה היות ומטבע הדברים, דרכי חשיבה ועקרונות תכנון שהיו רלבנטיים לשנות הששים אינם בהכרח מתאימים לקצב החיים הנוכחי מבחינת העדר מסה קריטית לצורך אינטנסיביות תיירותית, אפשרויות הבנייה, השימושים המותרים והגבלת התושבים.
התב"ע החדשה תאפשר הגדלת נפחי הבנייה במסגרת המרקם הקיים ותפעל לביטול "מגבלת האמנים" שאיננה מתאימה לחיים ביפו העתיקה בהווה. החברה מקדמת את נושא המלונאות וכן "אירוח ביתי" (צימרים) ביפו העתיקה במטרה לגוון את אפשרויות הלינה של המבקרים ולהשאיר אותם באזור גם בשעות הערב והלילה .

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד