הטבות ועדכונים בדף הפייסבוק הרשמי שלנו

התיאטרון הערבי-עברי ביפו

התיאטרון הערבי-עברי ביפו

תיאטרון אל-סאראייא     תיאטרון מקומי

 

ביפו העתיקה, במבנה רב קשתות המשקיף אל הים, התיאטרון הערבי עברי יוצר שפה תיאטרלית ייחודית העושה שימוש בחלל המאתגר ובמירקם החיים העשיר הקיים ביפו.

 

שתי להקות תיאטרון מפיקות יחדיו ובנפרד הצגות בשפה העברית והערבית.

קבוצת "תיאטרון מקומי" ממשיכה בדרכה האמנותית מזה עשר שנים, ויוצרת בשיתוף עם שחקנים ואמנים יהודים וערבים.

תיאטרון אל סראייא הערבי יפו, מאחד קבוצה של אנשי תיאטרון ויוצרים ערביים.

 

 

התיאטרון הערבי עברי הוא יוצא דופן בנוף התיאטרון הישראלי מבחינת המעורבות החברתית והסגנון שלו. הצגותיו כוללות את "הערב רוקדים", הצגה עטורת פרסים מפסטיבל עכו שזכתה לביקורות נלהבות ולהצלחה גדולה במשך שבע שנים של הרצה תופעה נדירה בתיאטרון לא מסחרי. הצגות נוספות שזכו לשבח ולפרסים כאן ובחוץ לארץ: "אדון V ", "סמטת הכסאות הלבנים", "ירח מעונן" ו"היתומים של יפו". ההצגה המוצגת בימים אלו היא "געגועים", שנבחרה להצגת הפרינג' של השנה בתיאטרון הישראלי (2001 2002).

 

בתיאטרון הערבי עברי "רב תרבותיות" היא לא רק מטבע לשון, אלא עובדה ואידיאולוגיה. המעורבות התרבותית מייחדת לא רק את התיאטרון עצמו בעבודתו האמנותית, אלא גם מתבטאת בשיתוף פעולה עם תושבי יפו, ביצירת קהל שהיה מנוע עד כה מלבקר בתיאטרון בארץ, כולל תלמידי בתי ספר ערביים ואחרים, ובקיום סדנאות משחק משותפות לנוער יהודי וערבי. התיאטרון משמש במה למחזאות ושירה ערבית ויהודית, ול"מוסיקת עולם" הנמצאת ממש כאן, על סף ביתנו.

 

התיאטרון הערבי עברי הוא תיאטרון מקצועי ללא פשרות, אשר מצליח ליצור תיאטרון מיוחד במינו למרות אילוצים כלכליים. התיאטרון נתמך ע"י עיריית תלאביב ומשרד התרבות, אך ללא הרוח המיוחדת והאמונה שתיאטרון כזה אחר, ומאחד הוא הכרח מוסרי ואמנותי, לא היה התיאטרון ממשיך להתקיים, כאשר אמני תיאטרון מעולים רואים בו את ביתם.

 

מייסדי התיאטרון ושותפים בהנהלה האמנותית הם יגאל עזרתי, גבי אלדור ועירית נאמן יחד עם אדיב ג'השאן, מייסד תיאטרון אל-סראייא.

נוסד בשנת 1998.

 כתובת אתר האינטרנט של התאטרון- www.arab-hebrew-theatre.org.il

 

פרטים להתקשרות:

טלפון - 5180851 - 03

email:info@arab-hebrew-theatre.org.il  

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד