הטבות ועדכונים בדף הפייסבוק הרשמי שלנו

התיאטרונטו חוגג 20 ביפו העתיקה

הגדל
פסטיבל תיאטרונטו ה-20 לשנת 2010 יתקיים בחול המועד פסח בין התאריכים 3-1 באפריל 2010 ביפו העתיקה ובנמל יפו. לרגל החגיגה – הכרטיסים לכל ההצגות ימכרו ב-10 ₪ בלבד ועם יתקיימו שלל פעילויות בחינם.
הפסטיבל יכלול השנה תשע הצגות יחיד למבוגרים שיעלו במסגרת תחרותית וכן הצגות יחיד אורחות והצגות יחיד ומספרי סיפורים לילדים. כן יתקיים היידפארק אמנותי של בית הספר לאמנויות הבמה של מכללת סמינר הקיבוצים, תערוכת צילומים בנמל יפו ועוד.
בנמל יפו יתקיימו עשרות אירועי חוצות בכניסה חופשית שיכללו סדנאות לילדים, תערוכת צילומים, הופעות של להקות מחול והרכבים מוזיקליים של עובדים זרים, יריד דוכנים לאורך רציף הנמל ועוד.
בערב הפתיחה יעלה המופע של הזמר השחקן והיוצר שמעון ישראלי "עוד יום של חול" לרגל 60 שנות במה. ישראלי יופיע במיטב שיריו: "סתם יום של חול", "האורקסטרה של ראשון", "תפילה", "שיירת הרוכבים", "הארץ הזאת", "עמק דותן", "ביתי אל מול גולן" ועוד. את שמעון תלווה בתו, המוזיקאית אירית ישראלי, במופע משותף ראשון של השניים על במה אחת.
השנה לראשונה, "ינדדו" הצגות התיאטרונטו לאחר הצגתן ביפו, גם לחיפה, קרית שמונה, ירוחם, ראשון לציון, ירושלים, אשדוד וטבריה.
הצגות התחרות
תשע הצגות יתמודדו על פרס ההצגה הטובה ביותר של הפסטיבל. הפרס על סך 10,000 ₪ על שם השחקן נסים עזיקרי, בחסות קרן רבינוביץ' לאמנויות בתל– אביב. ההצגות נבחרו מבין 90 המעות שהוגשו לוועדת הפסטיבל, שכללה את רועי הורוביץ, שיר פרייבך, רביד דברה ויעקב אגמון, יו"ר.
"אבאדי"
עמיקם לוי משחק בקומדיה על בדידות, מוות ואפרוח קטן. מאת: עמיקם לוי ורותי דייכס. בימוי: רותי דייכס.
"צדק תרדוף"
מאת: יוספה אבן-שושן. בימוי: ליחי בקרמן. משחק: שי זביב. אברם, מתנחל מגוש עציון ומלח הארץ פועל ביחידת החילוץ של מדבר יהודה ומתקרב מאוד לבדואים של שבט אל עזזמה. כאשר בנו נרצח בטעות בידי פלסטיני בוערת באברם אש הנקם.
"הזר"
עמוס לביא ישחק במונודרמה על פי ספרו של אלבר קאמי, בתרגומה של אילנה המרמן. עיבוד ובימוי: יעקב אמסלם.
"וידויו של זונה פוליטי"
עפיף שליוט כתב ומשחק, אריה יאס עיבד וביים. מנהיג פוליטי ערבי ישראלי שרוצה ליהות ראש ממשלה של כ-ו-ל-ם נואם בפני קהל תומכים באסיפת בחירות.
"זורבה היווני"
מאת: ניקוס קזנדאקיס. תרגום: אמיר צוקרמן. בימוי: שי שוברט. משחק: תומר הלדשטיין. סיפורו של זורבה, פועל, איש עבודה, איש אדמה שעבר בחייו מלחמות רבות ואהבות רבות אף יותר.
"חרפות וגידופים"
מחזה מאת אמילי נות'ומב שתרגם יהושע קנז. בימוי: איסי ממנוב. משחק: מיגל אורבך. אמיל, אנטי גיבור טיפוסי, מגיע לגיל פנסיה ועובר לגור בבית חלומותיו בקרחת יער עם אשתו/אהובתו. מהר מאוד הם נתקלים בשכן שלהם השואב את כל שמחת החיים של בני הזוג. סיפורם של בעלי הנימוסים וההליכות שאינם יודעים להגן על עצמם ועל הטריטוריה שלהם.
"אלביס פינת טרומפלדור"
אלברט אילוז מגלם את אלביס, הומלס תל אביבי הלום קרב המתפרנס מחיקוי דמותו של מלך הרוק של שנות ה50 בבארים החשוכים של העיר. המחזה מאת רן יגיל. בימוי: דביר בן שלוש.
"יציאת מצרים"
מאת: חגית בודנקין ובבימוי וידי בילו. אסנת זיביל מגלמת את נורית, ילדה בת 10 ממושב בצפון הארץ, בתקופת מלחמת יום הכיפורים, שאבא שלה נעדר במלחמה. סיפורן האמיתי של המחזאית חגית בודנקין ושחקנית ההצגה אסנת זיביל, שהן אחיות.
"רצח בכביש המהיר"
אייל שכטר במחזה מאת רוני פלדמן ובבימויו. דיוויד, רופא במקצועו שבילדותו נאנס על ידי סבו,מספר לחבר מושבעים, איך הפך להיות רוצח סידרתי, שנשלט על-ידי הצורך להציל את ילדי העולם כולו מקשישים המסכנים אותם.
הצגות אורחות, היידפארק ותערוכת צילומים
שתי הצגות לילדים יועלו בבכורה במסגרת הפסטיבל: "אבא אחר" בה תשחק ליהי אברהם וההצגה "פיצ'פקס" שבה ישחק ניצן זיצר.
כן יתארחו שתי הצגות יחיד: "כל האמת על שקספיר" – סטנד אפ תיאטרוני מפתיע, מאת נמרוד ברגמן ובביצועו ו"לורה" מאת משה פריבס ובביצועו. אירוע מיוחד אחר הוא ערב מונולוגים של עורכי דין בהשתתפות עו"ד אמנון זיכרוני, עו"ד דב וייסגלס ועו"ד גלעד שר.
כמדי פסח יקיים בית הספר לאמנויות הבמה של מכללת סמינר הקיבוצים היידפארק אמנותי של מייצגים ומייצבים פרי יצירתם של הסטודנטים: תלמידי משחק, תיאטרון מחול, בימוי ועיצוב. ההיידפארק יתקיים ברחבת התיאטרון הערבי- עברי יעסוק השנה בנושא: פליטים - גטו במדינת ישראל? או אזרחים שווים?
בנמל יפו תוצג תערוכת הצילומים "החצר האחורית של תל אביב".פרויקט תיעודי של קרין מרגונינסקי המצלמת פליטים מאפריקה, אשר שוהים בתל אביב והגיעו לישראל בשל מלחמות אזרחים אלימות , רדיפה ואסונות טבע קשים.
תיאטרונטו לילדים בנמל יפו
במרכז האירועים: חגיגת תרבויות זרות עם ילדי פליטים וילדי מהגרי עבודה בישראל. בחגיגה ישתתפו להקות מחול והרכבים מוזיקליים אתניים של פליטים ועובדים זרים בנמל יפו וילדי שבט הצופים "איתן" משכונת שפירא - ילדי עובדים זרים.
כן יעלו שלוש הצגות של תיאטרון המפתח ברחבת הכניסה המרכזית נמל יפו - "אי המטמון", "הנעל הכתומה", "התינוק" וכן יועלה המופע של זיו איתן "קצב משגע". תיאטרון הקרון יעלה שני מופעי תיאטרון סיפור עם לימור ושי שוורץ.
הפעילות לילדים ולכל המשפחה תתקיים בנמל יפו בין השעות : 10:00 בבוקר עד 17:00 בערב.
***
פסטיבל התיאטרונטו מתקיים בשיתוף משרד התרבות - מנהל תרבות וכן האגף לתרבות ואמנויות עיריית תל-אביב יפו, החברה לפיתוח יפו העתיקה, הרשות לפיתוח כלכלי תל אביב יפו, קרן מרק ריץ' , חברת "טבע", בנק לאומי, בנק דיסקונט, חברת ביטוח "אליהו" , קרן "ברכה" ובימות 2000.

אירועי הפסטיבל יתקיימו בין התאריכים 3-1 באפריל 2010 באולמות שונים ביפו העתיקה: התיאטרון הערבי העברי, תיאטרון הסמטה, בית אנדרומדה ובמוזיאון יפו לעתיקות. מחיר כרטיס : 10 ₪.
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד