אריאנה פורנצ'אי

לפני קצת פחות משנה נכנסו יזמני האמנות הצעירים לבית ששימש את משפחת קנדינוף אי שם בסוף המאה ה-19 וכבשו אותנו בסערה. בית קנדינוף הוא בר, תכנית רזידנסי לאמנים וגלריה שהפך בשנה החולפת לכר פעיל ופורה של יצירה, עבודה משותפת והשראה הדדית . הרוח החיה מאחורי המיזם היא האמנית אריאנה פורנצ'אי.

אריאנה היא אחת מארבעת השותפים הצעירים בבית קנדינוף. היא גדלה כמחצית מחייה בפירנצה שבאיטליה. אביה הוא סוחר אמנות מהגדולים בפירנצה ואמה דוקטור לאמנות, כך שניתן לומר שינקה אמנות מן הרגע הראשון. 

אחרי שהתגוררה בארצות הברית הגיעה אריאנה לפני כשנתיים וחצי לישראל בעקבות האהבה, לאחר שפגשה את אמיר ארליך (גם הוא שותף בבית קנדינוף). אריאנה ואמיר מגיעים מעולמות שונים לחלוטין ובית קנדינוף הוא פרי יצירתם המשותפת של הזוג.

מצד אחד חלל אמנות שמציג תערוכות ומאפשר לאמנים צעירים להיחשף בפני קהל מגוון שאוהב וצורך אמנות. בנוסף פועלים כאן סטודיות עבודה של אמנים ובר. "הצלחנו לבנות כאן קהילה של אמנים שמפרים אחד את השנים ויוצרים ביחד" מספרת אריאנה "ומצד שני גם מקום נעים ולא מחייב בו אנשים יכולים לצרוך אמנות מרגשת וייחודית".

איך הגעתם ליפו העתיקה?

אריאנה: "ההתחלה לא הייתה קלה. כשהגענו לבית קנדינוף, המקום היה הרוס לחלוטין אבל כולנו התאהבנו בחלל והרגשנו שיש כאן בית. החלל מעבר להיותו מדהים ביופיו, מספר היסטוריה רבת שנים ועל כן בחרנו בלשמור את השם של המשפחה שבנתה אותו ושבזכותה אנחנו יכולים להגשים את החלום שלנו כל יום מחדש".

מה הסוד היפואי שלך?

"כשיוצא לי להסתובב בסמטאות" מגלה אריאנה "אני אוהבת לעבור בסטודיו של ז׳וליאן רו ולבדוק מה הדברים החדשים שהוא עובד עליהם".

 

מחפשים בילוי בשילוב אמנות? עקבו אחרי בית קנדינוף בפייסבוק 

אנחנו ממליצים במיוחד על סדנאות ה-drink&draw המעולות שאריאנה מנחה.

 

לכל האנשים של יפו העתיקה לחצו כאן

 

אריאנה פורנצ'אי