גיא בן-יצחק

גיא בן-יצחק נולד וגדל ביפו – וב-15 השנים האחרונות הוא משרת כשוטר בעיר. בתפקידו הנוכחי גיא הוא מפקד מרכז השיטור הקהילתי והתיירותי ביפו העתיקה ובנמל יפו, כך שהחיוך הענק שלו הוא שמקבל את פניהם של תיירים מכל רחבי העולם. הכירו את גיא בן-יצחק, השוטר ששומר עליכם – ועל הדרך ממליץ על שכיות חמדה ביפו העתיקה.

גיא בן ה-43 נשוי ואב לשלושה. הוא משרת כ-15 שנה במשטרת ישראל בעיר יפו, ובתפקידו הנוכחי הוא משמש כמפקד מרכז השיטור הקהילתי והתיירותי ביפו העתיקה ובנמל יפו.

"נולדתי וגדלתי ביפו", מספר גיא, "ולכן היה לי ברור שאת שירותי במשטרה אני רוצה לעשות ביפו מתוך תחושת שליחות, במטרה להקנות ביטחון לתושבים ולתיירים. גם היום, כשאני כבר לא מתגורר ביפו, אני ממשיך לשרת בה. ביפו העתיקה אני מרגיש לא רק בעבודה, אלא גם בבית. מנהלי ועובדי החברה לפיתוח יפו העתיקה, התושבים ובעלי העסקים פה, כולם מתנהגים כמו משפחה אחת גדולה".

אז במה שונה עבודת השיטור ביפו העתיקה מאשר בכל עיר אחרת בישראל?

"במהלך יום העבודה שלי אני נהנה לסייר בסמטאות יפו העתיקה ולדמיין את האירועים שהתרחשו בהן במהלך ההיסטוריה. אחת הפינות האהובות עליי היא התצפית בגן הפסגה, הנקודה הגבוהה ביותר ביפו העתיקה. אני אוהב לעמוד שם, להישיר מבט אל הים ולנקות את הראש ואת הנפש מכל דאגות היומיום. אני גם נהנה לפגוש את התיירים, שלרובם זהו מפגש ראשון עם יפו העתיקה. אני גאה לקבל את פניהם כאיש משטרה, לסייע להם ולהראות להם את כל טוב העיר והארץ".

אחת האטרקציות במשרד של גיא במרכז השיטור הקהילתי היא אוסף הסיכות והתגים שלו. "אחד מתחביביי הוא איסוף סיכות ותגים של משטרות מהעולם. אני מקבל אותם משוטרים זרים שאני פוגש בארץ ובחו"ל, ומציג את האוסף שלי לראווה על קירות המשרד".

Photo by DORON SAAR Photography ©

 

Photo by DORON SAAR Photography ©