עינת ואור

אנחנו נוטים לחשוב על אמנות ככזאת שרואים או שומעים. אבל מה עם זאת שאוכלים? הקסם של יפו מצליח לתת השראה לא רק לאמנים הפלסטיים או למוזיקאים שפועלים גם ומזין גם את היצירה הקולינרית. כזו היא היצירה של אור ועינת, שתי דיירות חדשות שהגיעו לכאן רק לפני שנתיים והתיאבון שלנו ליצירות שלהן רק הולך וצומח מאז…

עינת ואור, בנות זוג בחים וביצירה, מארחות ארוחות פרטיות בביתן העתיק והמיוחד.

עינת היא שפית כבר 15 שנה ועבדה בעיקר בלונדון אצל שפים מובילים כמו גורדון רמזי, the wolseley ואחרים. לפני 7 שנים החליטה לשוב למקורות – לישראל ולבישול החם והביתי. בארץ עבדה עינת בקפה איטליה, ברוקח שוק והייתה השפית של אוליברי ושל יוחנן (סניף רמת השרון).

אור היא קונדיטורית שעבדה בעבר בעיקר בתחום השירות במסעדות כמו יפו תל אביבקלואליס ויוחנן . "הכרנו ביוחנן, והחלטנו לעשות משהו קטן משלנו עם המון אהבה לאוכל, אנשים ויצירה" מספרות השתיים.

"הגענו ליפו העתיקה ממש במקרה לפני שנתיים. חיפשנו בית שבו נוכל לארח אנשים לחוויה קולינרית, לאחר חיפושים רבים הגענו לדירה המקסימה שלנו ברחוב מזל דגים , התאהבנו מיד ומשם הכל היסטוריה".

"אנחנו הכי אוהבות את השכנים שלנו כאן וכמובן שאין מה לדבר על ההליכה בסימטאות, הרוח הנעימה של הים, הנוף המדהים שרואים מכל פינה, מצד אחד קו החוף של תל אביב ומצד שני הים הרחב. קשה שלא לשאוב כאן השראה ואנרגיה ליצור ולהפתיע".

 

רוצים לטעום בעצמכם מהיצירות של אור ועינת? עקבו אחריהן בפייסבוק

 

לכל האנשים של יפו העתיקה לחצו כאן