ורדה כרמלי

דמיינו רחוב, דמיינו סימטה, דמיינו את עצמכם משוטטים, חולפים על פני מבנים, אנשים, שלטים, חלונות ראווה. מה אתם רואים? מה אמת ומה תעתוע? עכשיו תשכחו כל מה שראיתם וידעתם ותתחברו לטביעת המצלמה המיוחדת של ורדה כרמלי, האמנית המסקרנת שיוצרת עולם מלא אשליה וקסם בסטודיו 20 בסמטת מזל אריה.

ורדה כרמלי היא אמנית רב תחומית העוסקת בציור, הדפס, מיצב וצילום. "בשנים האחרונות תופס הצילום חלק עיקרי בפעילותי האמנותית" מספרת כרמלי. "חזרתי לעסוק באמנות לאחר שנים בהם עסקתי בשווק בינלאומי וייזום פרוייקטים ומצאתי לי בית אמנותי ביפו העתיקה".

עבודותיה מתכתבות עם מסורת צילום החטף (snapshot), היא מתארת את אופן פעולתה כיציאה לשיטוט בו העין נמצאת בחיפוש תמידי אחר הבמה עליה מתרחשת הסצנה המשמעותית. לעתים השהיה במקום מטשטשת את תחושת אקראיות ונדמה שצילומיה מבוימים. רבות מעבודותיה מתאפיינות בחזות אבסטרקטית, אשלייתית ורב משמעית בשל צילום בתהליך של חשיפה ארוכה  ושימוש בהשתקפויות ובמראות אשר מציגים אשליה ותעתוע ומספקים את המבנה והתנועה והיחודיים לה. עבודות האמנות שלה הוצגו בתערוכות רבות ותוכלו למצוא אותן באוספים בארץ ובחו"ל וגם כאן בסטודיו שלה בסמטת מזל אריה 20.

כרמלי חיה ועובדת בהוד השרון וביפו העתיקה. ליפו העתיקה הגיעה בשנת 2006.

"תמיד אהבתי מאוד את יפו העתיקה, שבתי ובקרתי בה לעיתים מזומנות. אחרי שנים בהן התגוררתי בדרום אמריקה, מרכז אמריקה וספרד, שמחתי להזדמנות למצוא מקום משלי, ליצור בו, דווקא ביפו העתיקה".

מה כל כך מיוחד כאן בעינייך?

"יפו העתיקה, מבחינתי, היא עולם ומלואו של מקום, אנשים, אווירה, ריח, קולות ואנרגיה המרחיבים  את לבי ואת היצירה שלי. יפו לא מפסיקה להפתיע אותי וכאן, אני חושבת, טמון הקסם של המקום. כל הזמן אני מגלה כאן משהו חדש ומרגש".

 

סטודיו 20, סמטת מזל אריה 20, יפו העתיקה

מוזמנים ללמוד עוד על ורדה כרמלי ועבודותיה כאן: www.vardacarmeliart.com

ורדה כרמלי