חן ורסנו

 

חן ורסנו, 25, בוגרת שנקר באמנות רב תחומית. היא גרה בבת ים ובחודשים האחרונים עובדת ויוצרת כאן ביפו העתיקה במסגרת תכנית שהות האמנים במוזיאון יפו העתיקה – אתר.

 

"אני עובדת בעיקר במדיומים דיגיטליים, וידיאו ארט ותחיית הנט-ארט. מקורות ההשראה שלי מתקיימים ברשת, בין אם אלו עבודות וידיאו שהועלו לאינטרנט או עבודות נט-ארט שחיות בה. אני מאוד מושפעת מאמנים כמו ריאן טרקרטין, ארקה ניסינן ולין הרשמן שמשלבים בין דימויים דיגיטליים ואיקוניים למיצבים טכנולוגיים המתקיימים בחלל.

 

"המחקר האחרון שלי היה סביב פורמטים. בחרתי רשימת פורמטים ותיעדתי בצורה אינטראקטיבית מה קורה כאשר ממירים אותם לפורמט אחר. מוזמנים להתרשם: http://www.geocities.ws/formats/index.html

 

מתוך מחקר פורמטים

 

 

איך האמנות שלך, שנעשית בכלים עכשוויים למדי מוצאת את עצמה בסביבה כמו יפו העתיקה?

 

"יפו מלאה בתיירים ובעוברי אורח אקראיים, קצת כמו האינטרנט. מעניין אותי להשוות בין המרחב הפיזי לוירטואלי, ואתר זוהי הזדמנות יוצאת דופן לבחון את הפערים ובו זמנית לקרב בין העולמות.

 

"בשהות שלי כאן, אני עובדת על אתר אינטרנט המשמש כמסד נתונים של משתמשים פיקטיביים. אני חוקרת את העוברים והשבים ביפו העתיקה ומציעה להם להשתתף בפרויקט שבסופו של דבר מרבית משקלו באינטרנט. 

 

המשתתפים מתבקשים למלא שאלונים אודותיהם: מי הם? מה הם עושים בחיים? מה התחביבים שלהם? אם הם היו פרי, איזה פרי הם היו? ואת השאלונים האלה אני מתרגמת בצורה ויזואלית המדמה רשתות חברתיות, במעין מאגר ביומטרי לא אמין. המשתתפים יכולים ומוזמנים לשקר אודות עצמם ולענות תשובות מופרכות לשאלות המופרכות. גם הקוראים כאן מוזמנים לקחת חלק ולענות על השאלון כאן: https://forms.gle/7Ydg6u7b2qta7dRK9

 

למי שעדיין לא נחשף לאמנות דיגיטלית בארץ, אחרי אילו אמנים את ממליצה לעקוב? חוץ מחן ורסנו, כמובן 

"תמר הירשפלד בתערוכת היחיד שלה בביתן הלנה רובינשטיין מצליחה לייצר חיבור מרתק בין טכנולוגיה למיצב. קבוצת חושן מצליחים לעשות מהלכים מעניינים וחדשנים בשדה. אני גם אוהבת מאוד את העבודות של שירי רוזן, נירה פרג וסמדר דרייפוס".

 

http://www.chenvarsano.com/