האנשים של יפו העתיקה: האחים טל ולי קוינטנר פתחו סטודיו חדש לצורפות בסמטאות

הצורפים לי וטל קוינטנר הם אחות ואח שעובדים ויוצרים יחד בסטודיו הקסום בסמטת מזל דגים 12. למה החליטו לשלב כוחות אחרי שנים של עבודה בנפרד? ואיך מצאו את עצמם דווקא כאן בסמטאות העתיקות?

הכירו את זוג האחים המוכשרים שהצטרפו לאחרונה לקהילת האמנים שלנו.

טל קוינטנר הוא מעצב תעשייתי, בוגר המכון הטכנולוגי, שעוסק בצורפות כבר למעלה מ-15 שנות; ואילו אחותו לי היא צורפת ואוצרת, בוגרת המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל ותכנית האוצרות בשנקר. אחרי שנים של עבודה בנפרד שהובילה כל אחד מהם לפתח סגנון יחודי נפרד, החליטו השניים לשתף פעולה ולפתוח סטודיו לצורפות ועיצוב תכשיטים.

טל, מבוגר מלי בעשור, בעל ניסיון ועבודה עם חומרים מגוונים וטכנולוגיות שונות בעוד שלי מביאה את הרוח החדשה והתעוזה האופנתית. השילוב בין השניים מאפשר להם לפנות לקהל רחב יותר ולתת מענה למגוון גדול של צרכים: החל מקולקציות תכשיטים ייחודיות שניתן לרכוש בגלריה ועד לעבודות בהזמנה אישית הנעשות בסטודיו.

"איחוד הכוחות מאפשר לנו לחלוש על פני סקלה רחבה יותר של עשייה, שימוש בטכנולוגיות חדישות תוך כדי שילוב בעבודת צורפות מסורתית", מסביר טל.

"היה לנו חשוב לפתוח מקום עם אווירה ביתית, וכך עשינו. חלל הסטודיו שלנו מורכב מגלריה, בה ניתן להתרשם מהקולקציות הייחודיות שלנו, וסטודיו, שם אפשר לראות את העבודה המתרחשת מאחורי הקלעים, לקרוא ספר עיצוב או שניים ביחד עם כוס קפה ועוגיה", מספרת לי.

"חיפשנו מקום שיעודד את היצירה שלנו וימלא אותנו בקסם ובאנרגיה בכל בוקר מחדש ומצאנו אותו ביפו העתיקה", מרחיב טל. "אנחנו מכירים את הסמטאות הציוריות של יפו העתיקה ותמיד היה נעים לברוח אליה כשרצינו לקבל נוף אותנטי ואחר, בריזה ים תיכונית וקצת השראה. נדהמנו לגלות את הקהילה היוצרת והמחבקת, וזה בהחלט מרגש להפוך לחלק ממנה".

"אחד הדברים הנחמדים ביפו העתיקה הוא שכיף ללכת כאן לאיבוד בין נבכי הסמטאות, ללא תכנון מוקדם או מקום ספציפי. בכל פעם מגלים כאן פינה קסומה אחרת. אם זו פינת ישיבה נחמדה, חנות עתיקות משגעת או אפילו סתם זווית צילום ממש מעניינת. בכל פינה יש מה לראות ולחוות, אפילו בשקט של יפו יש עניין".

 

לחצו כאן כדי לקרוא עוד על קולקצית התכשיטים של לי קוינטנר

 

לי קוינטנר

לחצו כאן כדי לקרוא עוד על קולקצית התכשיטים של טל קוינטנר