משה עמר

האמן הרב-תחומי משה עמר מתגורר כאן כבר 45 שנים בהן שאב השראה מהמקום המיוחד הזה בכל אחד מהתחומים בהם יצר: ציור, פרסום, עיצוב, חינוך, אופנה ועוד. בימים אלו מוצגת תערוכת רטרוספקטיבה של מיטב עבודותיו במוזיאון יפו העתיקה. מה סוד הקסם היפואי? ומה הפינה האהובה עליו כאן? הכירו את משה עמר

משה עמר הוא אמן רב-תחומי ובמקרה שלו קצרה היריעה מלפרוט את תחומי היצירה והעשייה שבהם נגע לאורך השנים: ציור, עיצוב, אופנה, פרסום, חינוך, אוצרות ועוד ועוד. עמר הוא בוגר בצלאל שהתחיל את דרכו כמנהל ומעצב אמנותי במשרדי הפרסום המובילים בישראל, במסגרתם עיצב והפיק פרויקטים וקמפיינים ייחודים בפרסום, כרזות, מודעות, ספרים וכתבי עת. בהמשך, הקים את "גלריה הכיכר" כאן ביפו העתיקה, במסגרתה יזם עשרות תערוכות נושא קבוצתיות ויחיד, ניהל את המגמה לעיצוב גרפי במכון אבני, ריכז את "נוער שוחר אמנות" של מוזיאון תל אביב לאמנות, הקים וניהל את המרכז הבין תחומי לאמנות ומדע בחולון וניהל לאורך כ-25 שנה את המגמה לאמנות חזותית ודיגיטלית בקמפוס אריסון לאמנויות בתל-אביב. במקביל לכל אלה והציג בעשרות תערוכות יחיד וקבוצתיות בגלריות ומוזיאונים ברחבי הארץ.

עמר הוא מחלוצי האמנים שהגיעו ליפו העתיקה עוד בשנות ה-70. הוא יוצר ומתגורר כאן, בכיכר קדומים, יחד עם אשתו לאה מזה 45 וכאן גם נולדו וגדלו שני ילדיו, הילה ותומר. "בחרנו להתגורר בבית שבנינו באהבה ובעמל רב לאורך שנים, בגלל הנוף המדהים מביתנו המשקיף והמעורר השראה והתנאים הפיזיים ליצירה העיצובית והאמנותית" מספר עמר.

"במשך השנים היו כאן עשרות גלריות  וחיי קהילה אמנותיים מגוונים ותוססים שאיפשרו לנו האמנים, להפרות אחד את היצירה של השני. כאן יצרתי בשיתוף פעולה עם אמנים אחרים ולבד אינסוף פרויקטים יצירתיים שיועדו לקהל הרחב ולתושבי המקום".

 

מה הסוד היפואי שלך – פינה נסתרת שאהובה עלייך במיוחד?

"אחד הפרוייקטים האהובים עליי מבין מאות האירועים, תערוכות ,מיצבים ומיצגים האמנותיים שיצרנו לאורך שנים ביפו העתיקה ובגלריה הכיכר שהקמתי ואצרתי הוא "פרוייקט ההרדופים". מיצב הפיסול הסביבתי הגדול הזה ממוקם בחזית הבית שלנו, מתחת לגשר העץ בכיכר קדומים. בזמנו, הואנדליזם פשע ביפו העתיקה וחשבנו מה נוכל לעשות כדי למנוע אותו? גייסנו את אמני יפו העתיקה וילדיהם ושתלנו עשרות קקטוסים. לימים הוחלפו חלק מהקקטוסים בשיחי הרדופים שמומנו על ידי אמני יו העתיקה".        

עמר חתום בין היתר על כרזות ובולים שכולנו מכירים, פסל מסך הזהב ואפילו עיצב את הבגד הזוכה בתחרות פרס הבגד הלאומי. בימים אלו (מאי 2018) מוצגת במוזיאון יפו העתיקה תערוכה רטרוספקטיבה משולבת לרגל 70 שנות עצמאות למדינה ויום הולדתו ה-75 של עמר שתציג את המיטב מעבודותיו המגוונות. (לחצו כאן לכל הפרטים על התערוכה).

 

מוזמנים לבקר גם באתר של משה עמר  www.amarmoshe.com ובעמוד הפייסבוק שלו