עיצוב יפואי – סטודיו בסמן/טננבאום מעצבים את מערך השילוט בפרויקט מלון The Jaffa

סטודיו בסמן/טננבאום –  הכישרון שמאחורי עיצוב ותכנון מערך השילוט בפרויקט מלון The Jaffa  ביפו העתיקה מספרים על תהליך היצירה:

 

פרוייקט: עיצוב ותכנון מערך השילוט בפרויקט מלון The Jaffa  ביפו העתיקה

 

על הפרוייקט:

מלון יפו, "לחוות את השילוב הקסום של יפו העתיקה והיוקרה המודרנית"

המלון משלב בהרמוניות שימור ושחזור מרהיב של הארכיטקטורה ההיסטורית מהמאה ה-19 מלאה בקסם של יפו העתיקה, עם הנוחיות והיוקרה של מלון בוטיק מודרני. התוצאה היא דיאלוג מעודן בין שתי המאות, ה– 19 וה– 21, שמתבטאת בו כל אחת מתוך תפארתה, מתוך חוזקותיה. בניין ה U הרנסנסי הושב לימי הזוהר של המאה ה 19 והבניין החדש והמאורך שנבנה למולו קיבל תחביר בן זמנינו, עיבוד ועיצוב של שפת הדור של המאה ה– 21. ובינהם, בכניסה למלון, שריד יפהפה של חומה הצלבנית כיצירה המרכזית בלובי.

המלון כולל 120 חדרים וסוויטות, שתי מסעדות שף, בר מרהיב,  ספא יוקרתי, ומרכז כושר משוכלל.

 

בשנת 1875 ספינה מתקרבת אל קו החוף של יפו. על הסיפון איש עסקים אמיד מהעיר ליון. לנוכח סמטאות יפו החרבות, מוכות העזובה גומלת בנפשו החלטה: הוא יקים ביפו אכסניה לעולי הרגל בדרכם לירושלים. בשובו לפאריז, נחוש לקיים את הנדר, הוא נועד עם ידידו המלך לואי החמישי ומשכנע אותו להקים קרן משותפת למימון המטרה הקדושה. המלך נענה להזמנה, ומשגר אל יפו את  צמד אדריכליו המלכותיים. בסיוריהם עולים השניים אל עמדת התצפית הגבוהה ביותר באזור, ושם תוקעים כף עם נציגי השלטון העותמאני ורוכשים חמישה דונם קרקע. ארבע שנים נמשכת מלאכת הבנייה. במהלכן קם וצומח הבניין, של אחד מהבניינים הראשונים מחוץ לחומת העיר העתיקה.

בשנת 1879 נחנך המבנה בטקס מרשים. ונקבע כי ייעודו המקורי יתרחב, ובנוסף ישמש המקום בית חולים לנזקקים. בסוף המאה ה-19 ובתחילת ה-20 נחשב לבית החולים המודרני ביותר באזור.

 

מלון יפו, היכן שמודרניות פוגשת 4000 שנות היסטוריה.

 

אפיון הפרוייקט מנקודת מבט שלנו כמעצבים:

שילוט טוב מהווה חלק ממערכת מוצלחת של נראות כך שייתמוך  בתכנון המבנה ותפעולו כמלון.

בבניין היסטורי מסוג זה שמנו למטרה להטמיע את השילוט בגישה מינימליסטית בתוך המרקם העשיר של הפרויקט ויחד עם זה להנגיש את השילוט על פי חוקי הנגישות המחמירים.

 

 

סטודיו בסמן/טננבאום

רחוב כיכר קדומים 7, יפו העתיקה

www.btdesign.co.il