אודות החברה

החברה לפיתוח יפו העתיקה הוקמה ב- 1961 על-ידי ממשלת ישראל ועיריית תל אביב-יפו במטרה לבנות ולשקם את אזור תל-יפו (שכונה גם "השטח הגדול"), מתחם שהווה חממה לפשע, זנות וסמים.

החברה הוקמה על-ידי עיריית ת"א-יפו וממשלת ישראל והייתה בעבר חברה מעורבת בבעלות משותפת של העירייה והמדינה, והיום היא תאגיד עירוני בבעלות עיריית תל-אביב-יפו וחברת אתרים בחוף תל-אביב – חברה לפיתוח אתרי תיירות בת"א-יפו בע"מ, שאף היא תאגיד עירוני בבעלות מלאה של העירייה.

החברה הינה ישות משפטית עצמאית ומסווגת כחברה כלכלית.

במקביל להקמת החברה אושרה למתחם יפו העתיקה תב"ע 606 שהגדירה אותו כשמורה ארכיטקטונית והתפיסה שהנחתה אותה היתה שיקום ושיחזור המבנים בעיר העתיקה תוך שמירה על אופיים והשתלבות בנוף וזאת מתוך כוונה למשוך אוכלוסייה חדשה ולהפוך את המתחם למרכז תיירות, בילוי ואמנות. עוד נקבע בתכנית כי הזכאים להתגורר במתחם הם אמנים בלבד.

החברה בעלת זכויות במרבית הנכסים המצויים במתחם ושהועברו אליה מרשות הפיתוח, ובחכירה מהפטריארך הארמני והכנסייה היוונית אורתודוכסית. תקציבה השוטף של החברה בנוי על הכנסות עצמאיות והיא אינה מקבלת תוספות והשלמות מבעלי המניות.

היות ואחת ממטרותיה העיקריות של החברה היא ניהול אתר היסטורי ותיירותי אין היא ראה את גודל הרווח התפעולי כמטרה עיקרית ומעדיפה לייעד את מרב הרווח להשבחת ופיתוח האתר תוך שמירת יחודו וסגנונו וייזום והפקה של אירועי תרבות ואמנות.

הנהלת החברה:

מנכ"ל – עו"ד ירון קליין

סמנכ"ל – מר דורון גדעוני

 

חברי דירקטוריון החברה:

מר אסף זמיר, סגן ומ"מ ראש העיר

מר ארנון גלעדי

מר נתן וולוך

גב' צילי בר יוסף

גב' אורלי אראל

מר אלי לוי

 

יועץ משפטי וממונה על חופש המידע – עו"ד אריאל דיסנצ'יק

 

משרדי החברה ממוקמים בסמטת מזל דגים 17 ביפו העתיקה (מיקוד 68036)

טלפון: 03-6828006 , פקס: 03-6811971 דוא"ל- rachel.c@oldjaffa.co.il