אודות החברה

החברה לפיתוח יפו העתיקה הוקמה ב- 1961 על-ידי ממשלת ישראל ועיריית תל אביב-יפו במטרה לבנות ולשקם את אזור תל-יפו (שכונה גם "השטח הגדול"), מתחם שהווה חממה לפשע, זנות וסמים.

החברה הוקמה על-ידי עיריית ת"א-יפו וממשלת ישראל והייתה בעבר חברה מעורבת בבעלות משותפת של העירייה והמדינה, והיום היא תאגיד עירוני בבעלות עיריית תל-אביב-יפו וחברת אתרים בחוף תל-אביב – חברה לפיתוח אתרי תיירות בת"א-יפו בע"מ, שאף היא תאגיד עירוני בבעלות מלאה של העירייה.

החברה הינה ישות משפטית עצמאית ומסווגת כחברה כלכלית.

במקביל להקמת החברה אושרה למתחם יפו העתיקה תב"ע 606 שהגדירה אותו כשמורה ארכיטקטונית והתפיסה שהנחתה אותה היתה שיקום ושיחזור המבנים בעיר העתיקה תוך שמירה על אופיים והשתלבות בנוף וזאת מתוך כוונה למשוך אוכלוסייה חדשה ולהפוך את המתחם למרכז תיירות, בילוי ואמנות. עוד נקבע בתכנית כי הזכאים להתגורר במתחם הם אמנים בלבד.

החברה בעלת זכויות במרבית הנכסים המצויים במתחם ושהועברו אליה מרשות הפיתוח, ובחכירה מהפטריארך הארמני והכנסייה היוונית אורתודוכסית. תקציבה השוטף של החברה בנוי על הכנסות עצמאיות והיא אינה מקבלת תוספות והשלמות מבעלי המניות.

היות ואחת ממטרותיה העיקריות של החברה היא ניהול אתר היסטורי ותיירותי אין היא ראה את גודל הרווח התפעולי כמטרה עיקרית ומעדיפה לייעד את מרב הרווח להשבחת ופיתוח האתר תוך שמירת יחודו וסגנונו וייזום והפקה של אירועי תרבות ואמנות.

הנהלת החברה:

מנכ"ל החברה לפיתוח יפו העתיקה בע"מ – ירון קליין, עו"ד

מנהל יפו העתיקה – ליאור לוי, רו"ח

חברי דירקטוריון החברה:

נתן וולוך

אורלי אראל

אלי לוי

ארנון גלעדי

אירית מגדליק

שרונה הרשקו

חיים גורן

גיל גולדנברג

יועץ משפטי וממונה על חופש המידע – עו"ד אריאל דיסנצ'יק

יועצת משפטית יפו העתיקה – עו"ד יודפת טנא (בן-דוד)

משרדי החברה ממוקמים בסמטת מזל טלה 6 (מזל דגים 17) ביפו העתיקה (מיקוד 6803636)

טלפון: 03-7761222 , פקס: 03-7761221 דוא"ל – [email protected]