טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

"אתר" מארח: דפוסי בית/ patterns of home – תערוכת יחיד לאמנית עמית ברוך

10 אוקטובר 2018, 19:00 - 31 אוקטובר 2018, 23:00

עמית ברוך, מתוך דפוסי בית, 2018 (1)

 

אוצרת: בר גורן

פתיחה: ביום רביעי 10.10 בשעה 19:00
אתר, מוזיאון יפו, מפרץ שלמה 10, יפו העתיקה.

 

שיח גלריה עם אוצרת התערוכה יתקיים ב20.10 בשעה 12:00 בחלל התערוכה כחלק מאירועי אוהבים אמנות.

 

 

דפוסי בית

 

״עליי להוכיח שהבית הוא מהכוחות החזקים ביותר המשלבים את המחשבות ואת הזיכרונות של האנושות. העיקרון הכורך את השילוב הזה הוא החלימה בהקיץ.״

 

גסטון בשלאר, ״הפואטיקה של המרחב״.

 

התערוכה דפוסי בית היא תערוכת יחיד של האמנית עמית ברוך המעמידה במרכזה את הניסיון להבין מהו המקום אותו אנחנו מכנים ״בית״, אותו מבנה המקיף טווח של רגשות ופעולות. באמצעות מגוון טכניקות בהן משתמשת האמנית- צילום, פיסול, וידאו וטקסטיל- היא חושפת את מסע החיפוש אחר החפצים המגדירים מהו המרחב הביתי: זה הספציפי וזה הכללי.

 

מתוך מחקר הכולל ביקורים בבתים של אנשים ושיחות עימם במדינות בהן פעלה, בין אם בלונדון או טורקיה כחלק מתוכנית שהות אמן באיסטנבול וכן בישראל, מצאה ברוך כי החפצים שאנו אוספים סביבנו מצביעים על דפוס התנהגות משותף. האופן בו אנו אוצרים את היומיום שלנו בעזרת אובייקטים מלמד על הצורה בה אנחנו מגדירים חללי מגורים כדי להשרות תחושה של בית דרך חפצים המעוררים זיכרונות ורגשות. הבית נושא תחתיו שכבות של משמעות, רגשות וחוויות הנאגרות ומתפתחות בין החלל לבין האדם המתגורר בו.

 

בתערוכה זו עומדת השאלה מהו האופן בו אנו אוצרים את היומיום שלנו? מדוע אנו מקיפים עצמו באובייקטים כאלה ואחרים כדי לייצר את המרחב הביתי?

 

דרך חקירה של מושגים כמו אסתטיקה, טעם ותרבות, התערוכה מעמידה ניסיון למפות את צורות החיים על ידי חפצים אותם אנחנו בוחרים להציב בחלל בו אנחנו חיים. בדומה לארכיאולוגיה, דיסציפלינה שתרה אחר חפצים כדי שישפכו אור אודות דפוסי החיים של קהילות שחיו בתקופות קדומות, תערוכה זו מנסה ללמוד על דפוסי החיים של אנשים דרך החפצים הביתיים שלהם.

 

על ידי פרקטיקה של איסוף, פירוק והרכבה מחדש של חפצים וסיפורים, בונה ברוך גוף עבודות הנקרא כארכיון של פרטים המפעילים את הדמיון ומעוררים את הזיכרון.

 

* * *

עמית ברוך- מתגוררת ויוצרת בלונדון. בעלת M.A במסלול Mixed media textiles, רויאל קולג׳, לונדון (2016) ובוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר (2011).

 

בר גורן- אוצרת. עובדת במוזיאון פתח תקווה. בוגרת התואר השני ללימודי אוצרות וביקורת בבצלאל (2017) ובעלת תואר ראשון בתולדות האמנות והתוכנית הרב תחומית באוניברסיטת תל אביב (2015).

 

עמית ברוך, מתוך דפוסי בית, 2018 (1)

 

 

ב- 20.10
12:00  סיור ושיח גלריה
מפגש עם האוצרת בר גורן לסיור ושיח בתערוכה דפוסי בית/ patterns of home.

במפגש תחשוף גורן תהליכי עבודה, בחירות אוצרתיות, מה מסתתר מאחורי העבודות ותספר על אופי ההיכרות  והדיאלוג המשותף עם האמנית עמית ברוך.

 

דימוי: עמית ברוך, מתוך דפוסי בית, 2018

פרטים

התחלה:
10 אוקטובר 2018, 19:00
סיום:
31 אוקטובר 2018, 23:00