טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

גאווה 2023 | מחוץ לקופסה 5 בגלריית קופסאות האור | 6.6

22 מאי 2023, 08:00 - 30 יוני 2023, 17:00

★ מחוץ לקופסה 5: סבוכים ★
אמנות גאה בגלריית קופסאות האור בסמטאות יפו העתיקה
פתיחה חגיגית> יום שלישי, ה-6.6, ב-20:00
כתובת> קפה קדם, סמטת מזל דגים 1
נרגשים לבשר על מהדורה חמישית ומיוחדת של "מחוץ לקופסה"!
גלריית קופסאות האור בשיתוף מיזם ARTIQ לאמנות ישראלית גאה מציגות עבודות של אמניות ואמנים מהקהילה הלהטב"קית+ ב-60 קופסאות אור ברחבי סמטאות יפו העתיקה.
אוצר> ירדן שטרן
התערוכה פתוחה 24/7 במהלך כל חודש יוני בסמטאות מזל דגים ומזל אריה – הכניסה חופשית!
אמנים.ות משתתפים.ות >
אבי סופראורי לוינסון, איתי סנפיר, אלינה יקריבץ׳, אלעד דני, אנטוניה לב, בר רוסו, ג׳ני פרמינגר, גיא הוגלר, דוד מוטהדה, דורון וולף, דייב יעקב, דניאל גרינפילד, דרור שובל, דריה קונשטיק, הדיל אבו ג׳והר, חן פלנמבאום, חנן שפיר, טל לוי, טמיר חן, יובל אברמי, יונתן הכט, ינון אביאור, יעל מאירי, יקטרינה בלוכינה, ירדן שאול, ליאור גריידי, ליאור הראל, לידור דוידוב, מאי כספי אימור, מור לביא, מיכאל בן אבו, מיכאל ברזילאי, מיכאל ליאני, מיכל בלייר, מעיין שלם, מרי קושלביץ׳, נגה אור ים, נעה שמחיוף שחף, נעמי שלו, עודד יונס, ענבל כהן חמו, קבוצת פדארט, רון אביב, רון חן, רותם לוי זקין, רפאל ברנשטיין, שחר טישלר, שי קול, שיר כהן, שירה כלפון, תמר גלנט
★★★
בימים בהם זהויות פוליטיות, מגדריות ולאומיות מסמנות את השוני בינינו, מיזם ARTIQ שמח לתת במה לאמניות ואמני הקהילה הלהט"ב+ בתערוכה ״סבוכים״. קטגוריות זהות מסמנות ומסמלות את הייחודי שבנו אבל גם את המשותף. מה קורה כאשר ניגודים נפגשים בגוף אחד? חשיבה בינארית, כזו היוצרת הפרדה והיפוך, היא גישה רווחת בחברה המודרנית המושתתת על הבדלה ובידול. גבר או אישה, להט״ב או הטרוסקסואל, חרדי או חילוני, ישראלי או פלסטיני, הן קטגוריות מנוגדות אותן התערוכה ״סבוכים״ חוקרת ושואלת: האם ההפרדה בין הזהויות הללו מוחלטת?
קוויריות, כהזדהות וזהות, מגיעה בכדי לסבך את ההפרדה הדיכוטומית ומאפשרת במקום ״או ו-או״ להרגיש ולהיות ״גם-וגם״. דרך עבודותיהם של האמנים והאמניות הקווירים המגוונות המוצגות בתערוכה מצטמצם ומסתבך הפער הקיים בין הזהויות השונות כך שאנו נותרים עם המורכב בחוויה הישראלית בפרט, והחוויה האנושית בכלל. ״סבוכים״ פורשת לרווחה מנעד רחב של חוויות באמצעות ייצוגים שונים ומאתגרים, עבודות שונות המציגות תמונות מחיי היום יום, פורטרטים ססגוניים, ציורים אבסטרקטים, צילומי טבע ונוף, יצירות המשמשות חלון ונקודת מבט לתוך החוויה הקווירית.
החברה לפיתוח יפו העתיקה שמה לה למטרה לשמר את יפו העתיקה כמרכז תרבותי ואמנותי. הגלריה במרחב הציבורי מייצרת נקודת מפגש נגישה של קהל עם אמנות. אנו שמחים להעניק במה לעבודותיהן של יוצרות מן הקהילה הגאה.
***

פרטים

התחלה:
22 מאי 2023, 08:00
סיום:
30 יוני 2023, 17:00