טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

המוזיאון לאומנות ותרבות יהודי תימן מארח: "הזמיר משכונת התקווה" – סיור בעקבות תחנות בחייה של עפרה חזה בהדרכת אחיה יאיר חזה

21 יוני 2019, 10:30 - 14:30

עפרה חזה הייתה אחת מהדמויות החשובות והבולטות בזמר הישראלי של שנות השמונים והתשעים, ובין הזמרות הישראליות הבודדות שפיתחו קריירה בינלאומית מצליחה וחובקת עולם. אך על אף הצלחתה הגדולה, חזה מעולם לא שכחה את שורשיה, את המקום בו הכול התחיל, בית אבא ואמא בשכונת התקווה.

 

לראשונה, אחיה של עפרה, יאיר חזה ידריך מספר סיורים בהם ייחשפו המבקרים לדמותה של עפרה, לנופי ילדותה, לסיפורים, הריחות והטעמים שהיו חלק מעולמה. מבית ילדותם ברחוב בועז בשכונת התקווה, בית הכנסת שייסד אביהם, בית הספר היסודי בו למדה דרך המועדון הטכני שם אחזה עפרה לראשונה במיקרופון כסולנית המועדון. עוד בסיור- המקום בו התגלתה לראשונה כזמרת עם קול מיוחד וגן התקווה, שם הוקמה אנדרטה לזכרה.

הסיור יתחיל בביקור בסטודיו הפתוח של הצורף בן ציון דוד, השוכן בתוך מבנה עותומאני, ברובע האמנים ביפו העתיקה. בן ציון, דור שמיני למשפחת צורפים מתימן, עיצב חלק מתכשיטי ההופעות התימנים של עפרה חזה, המוצגים בימים אלו בתערוכה "שפת התכשיט" במוזיאון לאמנות האסלאם. במהלך הביקור בסטודיו יצפו המבקרים בעבודתו של בן ציון ויבקרו בגלריית התכשיטים.

להרשמה לסיורים: bit.ly/2Ker9Pv

 


 

האמן בן ציון דוד הינו צורף, בעל שם עולמי דור שמיני למשפחת צורפים מתימן . הוא אחד הבודדים בעולם העוסקים באמנות הפיליגרן התימני ויצירותיו מעוררות עניין וביקוש רב .

יצירותיו של בן ציון דוד מוצגות בגלריה – פרטי יודאיקה ייחודיים ותכשיטים מרהיבים עבודת יד מכסף. גם בית המלאכה שלו פתוח לקהל . שם ניתן ללמוד בו את הסודות הנעלמים של יצירת הפיליגרן התימני.

סמוך לבית המלאכה הוקם גם מוזיאון "בן ציון דוד" לתרבות ואומנות יהדות תימן המשמר ומפיץ ברבים את המורשת התרבותית של העדה .המתחם כולו שוכן בתוך מבנה קשתות עותומאני מהמאה ה18 .

הביקור מעניק חוויה ייחודית. ומתאים למגוון רחב של קהלים : פרטיים , עסקיים, סיורי אומנות, שגרירויות, נוער, עולים ועוד .ניתן לקיים בו אירועים כמו אירועי השקה, משימות אתגר, ימי גיבוש ועוד .

קפה תימני ותמרים מוצעים לכל המבקרים וניתן גם לצפות בסרטון וידאו קצר.

בתיאום מראש ניתן אף להתנסות בסדנאות וכיתות אומן של שזירת חוטי כסף, רקמה תימנית ,כתישת תבלינים , טחינת סחוג על אבנים וקליעת סלים .

צוות המדריכים במקום הופך את הביקור לחוויה אישית מרתקת.

בן ציון דוד, סמטת מזל דגים 3, יפו העתיקה, טל. 03-6812503 http://www.yemenite-art.com/

פרטים

תאריך:
21 יוני 2019
זמן:
10:30 - 14:30