טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

תערוכת יחיד של מיכל חלבין | "העמדת/פנים" | הכניסה חופשית!

2 דצמבר 2021, 20:00 - 19 פברואר 2022, 16:00

תערוכת יחיד – מיכל חלבין | "העמדת/פנים"

פתיחה> יום שישי, 3.12.2021 בשעה 11:00 // רחוב מזל תאומים 4, יפו העתיקה

גלריה שלוש בשיתוף החברה לפיתוח יפו העתיקה שמחים להודיע על פתיחת תערוכתה של מיכל חלבין "העמדת/פנים" ברזידנסי האמנים החדש של גלריה שלוש ביפו העתיקה. בתערוכה יוצגו יצירות מחמש סדרות צילום שונות אותן יצרה חלבין מתחילת שנות האלפיים ועד היום. במרכז התמונות מופיעים גיבורי וגיבורות התערוכה, צעירים וצעירות אותם צילמה במסעות צילום ברוסיה, מזרח אירופה וספרד.

בצילומיה, חלבין בוחרת בדמויות ״אמיתיות״ ולא במודליסטים, מבקשת מהם לעמוד אל מול המצלמה בסביבה מוכרת להם, ולהעמיד את פני עצמם. הגיבורים לבושים בחליפות אשר באות לייצג תפקיד או עיסוק: חליפות אימון צמודות לגופם של מתאבקים, מדים מכופתרים מתוחים על צוערים צעירים, מדים מרופטים על גופם של אסירים וחליפות ראוותניות ואנאכרוניסטיות מציינות את עיסוקם של מטאדורים צעירים. המצולמים עוטים פנים קשוחות ולעיתים נדמים מבוגרים לגילם, אך בין המחוות והסממנים הפרפורמטיבים נוכחת רגישות ושבריריות נערית. בין העמדת הפנים של הדמויות לבין האמת הנסתרת קיים פער אשר שותף בכל תצלומיה של חלבין. לצד הצילומים יוצגו סרטוני ״מאחורי הקלעים״, אותם יצר בן זוגה עודד פלוטניצקי, וארבעת ספרי האמנית שלה.

״העמדת/פנים״ הינה תערוכה היחיד הראשונה של חלבין בישראל מזה יותר מעשור. משבר הקורונה חייב את חלבין להתמסר ליצירה בארץ. לאחר שנים בהם רוב הפעילות המקצועית שלה התרחשה בארצות שונות, עת שצילמה עבור בתי האופנה הגדולים בעולם והציגה תערוכות יחיד וקבוצתיות בגלריות ומוזיאונים בכירים בעולם, היום היא שותפה ליצירה משותפת עם יוצרים מקומיים ואף חלק מסדרות הצילום הבאות שלה יתמקדו בגיבורים וגיבורות מקומיות.

עבודותיה של חלבין נמצאות באוספים פרטיים וציבוריים רבים, ביניהם מוזיאון תל אביב, מוזיאון חיפה, The Metropolitan, Portland Museum, The Jewish Museum SFMOMA, Getty Center, Sir Elton John's Photography Collection.פרויקט הארטיסט רזידנסי (שהות אמן) החדש של גלריה שלוש ביפו העתיקה: מבנה יפהפה המשקיף לים, אשר מכיל בתוכו שבעה חללי אירוח, עבודה ושהייה, שישמש כבית לעשייה משותפת של אמנים ישראלים – יהודים וערבים – ואמנים בינלאומיים. תכנית הרזידנסי נועדה לתמוך באמנים באמצעות מעטפת הכוללת מימון שהייה, תקציב הפקת פרוייקט, סדנאות העשרה לפיתוח מקצועי, והדרכה ויעוץ על ידי צוות אוצרים. זוהי התוכנית הראשונה בארץ בקנה מידה שכזה, הנובעת מתוך תפיסת עולם הוליסטית אשר תורמת לאמנים ולקהילה.

שעות פתיחה:

חמישי: 12:00-17:00
שישי: 11:00-14:00
שבת: 11:00-14:00

או בתיאום מראש במייל – [email protected]

רזידנסי גלריה שלוש | רח' מזל תאומים 4, יפו העתיקה
03-6200068 | [email protected] | אתר:www.chelouchegallery.com

 

 

נעילה:  19.2.22

פרטים

התחלה:
2 דצמבר 2021, 20:00
סיום:
19 פברואר 2022, 16:00