טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

"הר סדום": תערוכה חדשה של בית משכית והצלם אייל נבו

20 יוני 2018, 10:00 - 19 יולי 2018, 18:00

צילום אייל נבו

MASKIT X EYAL NEVO

"לא יכולנו שלא להביט לאחור"
בית האופנה משכית בשיתוף הצלם המוערך אייל נבו מציגים את "הר סדום" – חלק שלישי בטרילוגיית המדבר

20 ביוני עד 19 ביולי – בבית אלמנטו, הצורפים 14, יפו העתיקה

בית האופנה משכית חבר לצלם אייל נבו לתערוכת צילומים ווידאו, אשר נוצרה בהשראת המראות והמיתוס של סדום. בסימן אותה תערוכה בית האופנה מציין את החלק השלישי בטרילוגיה המדברית שלו בנקודת ציון אומנותית וייחודית.

שרון טל: ״הקולקציה נולדה והתפתחה תוך כדי תהליך העבודה על התערוכה, כאשר השיחות על סיפור סדום מעורר היצר והרגש מצד אחד ותמונות של נופים מרהיבים אל מול תיעוש כוחני והרס הטבע והשטח מצד שני הביאו אותנו לחבר בין האמנות והקולקציה בצורה מלאה. פתרנו עצמנו מכל שיקול מסחרי לסוגיו בפרויקט הזה ונהנו מהיצירה עם אייל, שביט ויזל להקת ענבל  ושאר הצוות שכלל 35 אנשי יצירה״

אייל נבו:  ״שנאת האחר, אלימות ותרבות של שקר, הם שהביאו את אלוהים, יהיה אשר יהיה, להשמיד את סדום ולהרוג את כל אנשיה, בני אדם אשר נבראו בצלמו… כיום, מעשה סדום, הוא ביטוי משפטי פורמלי בכל העולם ומעורר בעיקר חזיונות מיניים. פיסת הטבע הזו, השוכנת בנקודה הכי נמוכה בעולם, היא חד פעמית בצורתה ובחומריותה. כל אלו היו החלק העיקרי בחומר הגלם של הדמיון שלי במסע הפנימי שעברתי ביצירה הזו ביחד עם "משכית", שגם לה מטען תרבותי והיסטורי שאין שני לו בארץ."

הבגדים בקולקציית הערב משתלבים עם הנופים המרהיבים שמצוטטים בקולקציה על ידי טקסטיל שפותח במיוחד לטובת בית האפנה ובו טכניקה של צריבה בבד בעבודת יד שמזכיר את הטקסטורות והמשטחים (surfaces) המרהיבים של אזור סדום, ומצד שני התערבות האדם בנוף על ידי חומריות של מתכות, שילובן בבגדים ויצירת בגדים שלמים מהן כציטוט לתיעוש האגרסיבי שבאזור. הצבעוניות היא על מכלול הספקטרום שבין לבן, כחול עמוק לשחור.

בחרנו ברקדני להקת המחול ענבל (אשר נבחרה להופיע בפסטיבל ישראל הקרוב) אשר מסמלת התחדשות תוך שמירה על המסורת, נגיעה בשורשים אבל עדכניות יום יומית. בקטעי המחול שיוצגו בווידאו ארט של התערוכה, הם מביאים את היצירה שלהם אל המדבר, לגבולות היופי והניוון של הר סדום. מולם וביניהם תמצא הפרזנטורית של בית האפנה משכית, שביט ויזל מלכת היופי לשעבר ודוגמנית מובילה, במפגש שמייצר ניגודיות.

בפרויקט אומנותי רחב היקף זה לקחו חלק צוות של 35 אנשים מטובי אנשי המקצוע בארץ והמובילים ביניהם הם: שביט ויזל, להקת הריקוד ענבל, הסטיילסטית מזל חסון, המאפרת דנה דנקנר, מעצב השיער בועז עוזרי ודוגמנית אלמונית.

 

צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו
צילום אייל נבו

 

 

על קולקציית סדום, חלק שלישי בטרילוגיית המדבר

בקולקציה 20 פריטים שמשלבים בתוכם 11 פריטי ערב בצבעים כחול עמוק ושחור, 7 שמלות לבנות ומספר חליפות ייחודיות. הפריטים משתלבים עם הנופים המרהיבים שמצוטטים בקולקציה על ידי טקסטיל שפותח במיוחד לטובת בית האופנה ובו טכניקה של צריבה בבד בעבודת יד שמזכיר את הטקסטורות והמשטחים (surfaces) המרהיבים של אזור סדום, כשמנגד התערבות האדם בנוף על ידי חומריות של מתכות, שילובן בבגדים ויצירת בגדים שלמים מהן כציטוט לתיעוש האגרסיבי שבאזור. החומריות היא מבדי משי ויסקוזה ושיפון עם רקמות בחרוזי מתכת וטכניקת צריבה על בד בעבודת יד. בקולקציה שמלות מדגישות מותן, שמלות מקסי, שמלות A, גזרות אלכסוניות עתירות בד, חובקות גוף ומספר גזרות מעטפת, חלקן עם שרוולים וחלקן חופשות כתפיים.

 


 

בשנת 2013 קמה לתחייה משכית החדשה תחת כתב ידה וסגנונה האישי של שרון טל, כשהיא שואבת השראתה ממורשת המותג והיצירות העל-זמניות שלו. משכית שמה דגש על איכות עילית ללא פשרות, ייחוד, אותנטיות, וחיבור למקום ולהיסטוריה ממנו היא מגיעה. כל אחת מהקולקציות של המותג משלבת בדים יוקרתיים, רקמות בעבודת יד ומספר פריטים אייקונים של בית האופנה שמפותחים לדגמים עדכניים (מעיל מדבר, מעיל ביצה, שמלת TOGA ועוד). למותג 3 חנויות, בית משכית שממוקם ברחוב הצורפים 14, בו נמצא גם האטלייה של המותג בו מיוצרים כל דגמיה, חנות ביפו העתיקה בשיתוף עם הצורף התימני בן ציון דוד וחנות במלון הילטון.

דרך בדים ואופנה, "משכית" מספרת את סיפורה של ארץ ישראל כולה. דרך רקמות, טקסטיל, עיצוב ואומנות היא קושרת את הנוף הגיאוגרפי המגוון, השפע של עולים חדשים ואת המורשת המקראית הייחודית לעם היהודי ולישראל. 

פרטים

התחלה:
20 יוני 2018, 10:00
סיום:
19 יולי 2018, 18:00