טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

המיטב של דוקאביב 2018 ביפו העתיקה – הכניסה חופשית!

6 יוני 2018, 20:30 - 27 יוני 2018, 23:00

פסטיבל הקולנוע הבין-לאומי חוזר ליפו העתיקה עם מיטב הסרטים הדוקומנטרים בהקרנות מתחת לכוכבים ומול הים.

אמפי תירוש בגן הפסגה. הכניסה חופשית!

 

6.6.18 – לכבוד שבוע הגאווה:
"אנטוניו לופז: סקס, אופנה ודיסקו" | ארצות הברית 2017, 90 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

אנטוניו לופז היה הרבה יותר ממאייר מוכשר: הוא ברא עולם חדש שכולו זוהר, התרגשויות מהירות, חושניות ויופי, ואף שהעולם הזה התקיים בין דפיהם של מגזיני אופנה, התגוררו בו כל המי ומי של הבוהמה הניו יורקית והפריזאית.
בשנות השבעים, כשמעצבי האופנה תפסו את מקומם כמובילים חברתיים, לופז הניח לדמיון חסר הגבולות שלו להתפוצץ בין עמודי "ווג", "הרפר'ס באזאר" ו"הניו יורק טיימס" ולהפוך את איורי האופנה השוליים לפנטזיות סוחפות שכיכבו בהן ג'רי הול, גרייס ג'ונס וכל היפות-מיוחדות-מטרידות-מוכשרות האחרות. הוא עצמו חי באותו קצב ובאותה עוצמה מינית. הפמליה הנוצצת מאוד שליוותה אותו מספרת בסרט על האיש ש"בכל נשימה שאף אור ישירות מתוך האטמוספירה".

13.6.18 – סוכני הזיכרון | ישראל 2018, 52 דקות, עברית, כתוביות בעברית

האחים עידו ועמליה רוזנבלום הם ילדיו של אדם ברוך, שנולד למשפחה דתית במאה שערים והפך לאחת הדמויות המרכזיות והחידתיות ביותר בתרבות הישראלית. אורח חייו האינטנסיבי של ברוך הוביל למותו בטרם עת, והותיר את ילדיו עם פערים בין האבא הפרטי לבין הדמות הציבורית הקודרת שהיו לה מעריצים אך גם מבקרים רבים.
כדי למלא את הפערים הללו אספו השניים אלפי פריטים מהארכיון האודיו-ויזואלי שהותיר אחריו אביהם, ובנו מהם חלל תצוגה ייחודי, אליו הזמינו דמויות מפתח מתחנות חשובות בחייו של האב. בעזרת מורי דרך אלה – אנשי תקשורת, אמנים, אספנים, אנשי עסקים ובני משפחה – עמליה ועידו מרכיבים מהחלקים השונים זיכרון שלם של אביהם.

דוקאביב - סוכני הזיכרון
דוקאביב – סוכני הזיכרון

 

20.6.18 – "סטודיו 54" | ארצות הברית 2018, 98 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

סטודיו 54 פעל במנהטן במשך פחות משלוש שנים לפני יותר מארבעים שנה, אבל הדיבור עליו מעולם לא נפסק. המועדון שחולל מהפכה בחיי הלילה של ניו יורק היה מקדש של נהנתנות ואקסטזה, ומשך אליו את כל היפים, הנוצצים, המצליחים, הצעירים וחסרי המנוח. הבמאי מאט טירנאואר ("האזרחית ג'ין – הקרב על העיר", שהוקרן בדוקאביב) משחזר כראוי את כדור המראות המורכב מסרטים שצולמו במועדון (אז עוד קראו לו "דיסקוטק") בימי תפארתו, וסיפורים של מי שהיו שם ומי שהמתינו בשער אבל לא הורשו להיכנס. בראיון חושפני עם אחד המייסדים, איאן שרייגר, הוא מספר לראשונה גם את סיפור קריסתו של המקום שהצליח יותר מדי.

 

credit: Adam Schull
credit: Adam Schull

 

27.6.18 – "ביג טיים" | דנמרק 2017, 90 דקות, אנגלית ודנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

ביארק אינגלס מצדיק את התואר ארכי-ארכיטקט. אחרי שכבש את דנמרק, הוא כובש את מנהטן ולגמרי מתכוון לכבוש את העולם. אלא שהאדריכל הצעיר, הכריזמטי, המקורי והוורקוהולי הזה מתמודד גם עם קשיים שמציבים אותו מול עתיד לא ברור. אינגלס – שבנה במולדתו, בין השאר, תחנת כוח משולבת במדרון סקי, שהארובה שלה פולטת טבעות עשן מסוגננות ואת "בית ה-8" המוזר אך מופלא (אשר תועד ב"אושר אינסופי" שהוקרן בדוקאביב) – בונה כעת קומפלקס משונה ועוצר נשימה במתחם שעמדו בו פעם המגדלים התאומים. הסרט עוקב אחריו במהלך למעלה משבע שנים, ומציג את התהפוכות, השאפתנות והדמיון הפרוע של מי שבגיל 40 נכלל ברשימת מאה המשפיעים של "טיים".

 


 

הקרנות עבר – 

"ווסטווד" | בריטניה 2018, 80 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

יום ה' 24.5 בשעה 20:30

היא אף פעם לא מרוצה, יודעת לקלל בלי הפוגה, חולמת ללמוד סינית, לא מוכנה לדבר על ה"סקס פיסטולס" ולא יורדת לרגע מהפלטפורמות, אותן פלטפורמות היסטוריות שמהן צנחה נעמי קמפבל.
ויוויאן וסטווד, בת 77, עדיין דוהרת על אופניה ברחובות לונדון. מי שהחלה לתפור בגיל 11, הייתה מהקולות הבולטים של הפאנק, זעזעה את לונדון בתלבושות פרובוקטיביות והקפידה להיות קוץ בישבנו של הממסד היא היום Dame, גבירה בעלת תואר אצולה, שהבגדים שעיצבה מוצגים במוזיאונים. אבל גם מלב הבורגנות הנינוחה, וסטווד ממשיכה להפתיע: היא אקטיביסטית קולנית ומעצבת חתרנית ונועזת, והיא בעיקר לא מוכנה שיפריעו לה לשנות את העולם.

 

פרטים

התחלה:
6 יוני 2018, 20:30
סיום:
27 יוני 2018, 23:00