טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

חגיגות 50 שנה לקזבלן ★ קולנוע הפסגה X גלי צה"ל ★ רביעי 30.8 ★ הכניסה חופשית!

28 אוגוסט 2023, 08:00 - 17:00

קולנוע הפסגה X גלי צה"ל מציגים:
חגיגות 50 שנה לקזבלן
רביעי 9.8 ב-20:30
אמפי תירוש בגן הפסגה
הכניסה חופשית!
חגיגות 50 שנה ל"קזבלן" הרלוונטי מתמיד של מנחם גולן, מהסרטים הישראליים המצליחים ביותר אי פעם, שצולם כולו ברחובות יפו וסצנות אייקוניות מתוכו אף צולמו ביפו העתיקה. הסרט שמבוסס על מחזה מאת יגאל מוסינזון, עוסק בקיטוב החברתי והעדתי בשנות השישים בישראל, והשכיל לשלב סיפור אהבה עם ביקורת חברתית נוקבת יחד עם מוזיקה ושירים. מתוך הסרט יצאו שירים בלתי נשכחים – "כל הכבוד", "דמוקרטיה", "כולנו יהודים" ועוד. לכבוד 50 שנה ליציאת הסרט, נקיים חגיגה יפואית מיוחדת בקולנוע הפסגה ביפו העתיקה עם הסיפורים שמאחורי הסרט והקרנה של הסרט על המסך הגדול.
לפני הסרט יתקיים פודקאסט לייב עם העיתונאית ועורכת התרבות של גל"צ ענבל גזית, שתפרק ותרכיב מחדש את הסרט "קזבלן" ותספר על מאחורי הקלעים ורגעים בלתי נשכחים מהסרט.
שימו ביומן, ממליצים לא לפספס.
כנסו לאווירה> https://youtu.be/sXv5iHhs_Lc
לוז>
20:30 – תחילת הספיישל
21:00 – תחילת הסרט
קזבלן | Kazablan
ישראל (1973)
העלילה מתרחשת ביפו של שנות השישים, הרוויה בתרבויות ומנהגי פולקלור של העולים החדשים. יוסף סימנטוב המכונה בפי חבריו "קזבלן", בן למשפחה שעלתה ממרוקו, זכה בעת שירותו לעיטור הגבורה. אך לאחר שחרורו הוא אינו מצליח למצוא את מקומו בחברה. הוא מנהיג חבורת נערים (ה"ברילנטינים"), המציקה לתושבי השיכון ומטילה אימה על השכונה. הוא מתאהב ברחל, בתו של פלדמן הפולני, מראשי השיכון שאינו מרשה להם להתרועע יחד בשל מוצאו. במקביל, יאנוש, בעל חנות הנעלייים, המאוהב גם הוא ברחל, מנסה להפליל את קזבלן במטרה לחבל בסיכוייו לזכות בה. מנקודה זו מתפתחת ומסתעפת העלילה, כשהעירייה רוצה לפנות את תושבי השיכון ולהרוס אותו בתואנה שהוא אינו ראוי למגורים.
תעקבו אחרינו יש עוד הרבה דברים בקיץ >>>

פרטים

תאריך:
28 אוגוסט 2023
זמן:
08:00 - 17:00