טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

יש שם יותר מקום לרוח | תערוכת יחיד של טינה מצה | 4-13.5

4 מאי 2023, 19:00 - 13 מאי 2023, 15:00

יש שם יותר מקום לרוח | תערוכת יחיד של טינה מצה | 4-13.5

 

יש שם יותר מקום לרוח

תערוכת יחיד – טינה מצה

אוצר – סהר עזימי

 

ואתה הולך ליער ושוכב מתחת לכיפת השמיים – יש שם יותר מקום לזר ולציפורים במעופם… ואתה מחביא את ראשך באגמון ובעשב; נמלים, חיפושיות ולטאות קטנות ורכות מטפסים מבעד לבגדיך אל פניך, ומסתכלים עליך בעיניהם הירוקות-הקטיפתיות, בעוד הדממה השלווה של החורשה ושל האוויר מרשרשת סביבך, ובעוד אלוהים יושב במרומים ומביט בך מלמעלה כאילו היית דיבוקו העיקש ביותר.

קנוט המסון "מיסתורין

טינה מצה

נולדה באסטוניה בשנת 1960 לאם אסטונית ואב פיני. בוגרת לימודי אמנות ואדריכלות באוניברסיטה של טאלין. היגרה לישראל בשנת 1992, מתגוררת עם בעלה ביפו. ב 12 שנים האחרונות התפנתה לציור באופן משמעותי יותר. זו תערוכת היחיד הראשונה של הציורים של טינה.

 

ציוריה של טינה מתאפיינים בצבעוניות חזקה וכמו אישיותה, נעים בין המופשט לפיגורטיבי, בין המבנה המובהק לטשטוש הקו. טינה מציירת מקומות, היא מציירת מהזיכרון בלבד ומאפשרת לזיכרון של הביקור במקומות אלה, זיכרון ששמור בגוף, להשפיע על הציור יותר מהזיכרון הוויזואלי, הטשטוש של הריאליזם מאפשר לצופה בעבודותיה לחוות הפשטה, יער מופשט שנשאר יער, פרחי האגמון הם גם קו וכתם והכחול לא מתחייב להישאר שמיים.

ברוח התקופה, המבקשת לאחד ולחבר בשאיפה לשפה אחת, מטבע אחד, עולם אחד, בשם הגלובליזציה שלעיתים מוחקת תרבויות ומסורו בשם האחידות, מציעה טינה דרך שבה מחיקת הגבולות  שומרת על הייחוד והמהות של כל מקום בנשימה אחת עם תחושת השתייכות.

 

תאריכים: 4-13/5

ערב הפתיחה – יום חמישי, 4/5 בשעה 19:00 

 

התערוכה תוצג בחלל "באהבה" בככר קדומים שביפו העתיקה.

פרטים

התחלה:
4 מאי 2023, 19:00
סיום:
13 מאי 2023, 15:00