טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

כאן ועכשיו | תערוכה קבוצתית של בוגרות ספיר 2020-21 | 19.8-4.9

19 אוגוסט 2021, 18:30 - 4 ספטמבר 2021, 20:00

כאן ועכשיו
תערוכה קבוצתית של בוגרות ספיר 2020 ו-2021
אוצר: מאיר טאטי
מוזיאון יפו, טיילת מפרץ שלמה 10 יפו

בהשתתפות: גאיה פולק, דנה מוסקוביץ, יובל זוהר, ליזי עטיה, לירון פין, מרטין ברננדו רודריגז, נוי ח'גבי, נופר אליאס טסמה, נסרה אזברגה, עולה אלקרינאוי, רום אלקאדי, שרי ברוך

 תאריך פתיחה: 19.08.2021 בשעה 18.30 ✦ תאריך סגירה: 04.09.2021 ✦

התערוכה תהיה פתוחה בימים: שלישי 11:00 – 19:00 | רביעי וחמישי 16:00 – 20:00 | שישי 10:00 – 14:00 | שבת 11:00 – 20:00

התערוכה הקבוצתית כאן ועכשיו מרכזת מבחר עבודות של בוגרות בית הספר לאמנות חברה ותרבות מכללת ספיר. העבודות נעות במגוון של טכניקות שונות: ציור, פיסול, מיצב וידאו ומיצג, שם התערוכה מדגיש את העיסוק של עבודות האמנות במה שמתקיים כרגע בהווה. אמנים תמיד תפקידו כסוג של ססמוגרף בעולם שבו הם חיים, גם כאן בצפייה בעבודות אמנות המוצגות נוכל לקבל תחושה של רוח הזמן, בחומרים שמהם מורכבת המציאות שלנו: תרבות פופולרית, זהות, מגדר, אהבה , כעס, משפחה, מסורת. אמנות טובה היא אמנות שמלמדת אותנו על העולם שבו אנו מתקיימים, בוגרות ספיר מלמדות אותנו דרך העבודות על עולמנו הפנימי והחיצוני.

על המציגות:
מתוך קטלוג הבוגרות.ים. // כותבת סמדר לוי

גאיה פולק מציירת מושאי יופי מעוותים משהו מתוך צילומים שצולמו בטלפון הסלולארי, בהשקעה דייקנית ובצבעי פסטל פולק מציגה תשומת-לב ציורית שמקורה בהתבוננות עומק למדנית.

✦ נופר אליאס טסמה מציירת בעזרת לוח גרפי ומסך אייפד ציורים דיגיטליים המתארים סצנות וחוויות אישיות-נשיות מחיי היום-יום שלה כאם. חיי היום-יום שלה כאם נצבעים בהכרח גם בצבע המטען החברתי-עדתי שהיא נושאת עימה.

נוי חג'בי מציירת בסדרת הציורים 'סאיאט-אקומה' דימויים היברידיים – יצורי כלאיים – הלקוחים מתוך עולם האנימה היפנית ובעיקר מתוך סיפורי השדים מהמסורת העדה התימנית שהיא חלק ממנה.

ליזי עטיה –מציירת דימויים אקספרסיביים במשיחות מכחול שחורות, מהירות ובוטחות דימויי נשים חזקות כמו-גם דימויי צורות אמורפיות לא-תיאוריות. המשולבים יחד לציורים גדולים ומרשימים.

דנה מוסקוביץ' מציגה פסלים מתוך ההצבה 'גן מבוטן'. זהו "גן" המצאה והכלאה של סביבות חיים בין סביבה פיסולית ובין יערות הכרמל בבית אורן שנשרפו והטבע של תחילת המדבר (הנשרף כעת).

✦ שרי ברוך מציגה מיצב עבודות וידיאו פרפורמנס של כוריאוגרפיה גופנית – נשית, במצב של 'סף' מתמשך. גבול, קצה ומפתן. ספק מחול, ספק גוף על גג תל אביבי בין רצפת הזפת והשמיים.

✦ עולא אלקרינאוי מציגה מיצב וידיאו נטול קול, בו נוכחים הבידוד, הבדידות והדממה. ורק כשנבודד גם את עצמנו בתוך חלל שחור וחשוך הניצב באמצעו של החדר, נוכל להקשיב לקול נשימותיה.

✦ יובל זוהר מפרקת ומרכיבה מחדש, דימויים המצויים בסרטי אימה שונים. בריכוז אינטימי היא מציירת פריימים מתוך סרטים אלה, מפתיעה ומתעתעת בתחושת ביטחונו של הצופה בסרטי וידיאו קצרים, בפסל ובתנאי הנראות של עבודותיה.

רום אל-קאדי מציגה סדרת סרטים – "זאת אני", בהם חושפות שבע נשים בדואיות שנישאו כקטינות בנישואי בוסר את סיפור חייהן. באומץ ובגילוי לב הן מספרות את סיפורן את תחושת חוסר האונים והיעדר כתובת לתמיכה ולעזרה, ועל מקומן המוגבל כנשים ומקומם של הגברים במשפחה ובקהילה המסורתית הפטריאכלית.

נסרה אזברגה פועלת תחת מגבלות של החברה המסורתית הבדואית. במיצב הוידיאו הפואטי שלה – "נושמת חופש", תחת קול שירתה בערבית העוטף ברכות את החלל, היא מציגה סרטי וידיאו שבהן מוצגת בדממה פסטוראלית, לכאורה, סובלימציה של חוויותיה כאישה רווקה.

מרטין ברנרדו רודריגז עובד לפרנסתו כפועל בניין באתרי שיפוצים. ביצירתו הוא מתעניין באסתטיקה הסתמית לכאורה של אתרי שוליים חברתיים, במערך העבודות בפיסול וברישום המוצגות הוא רושם את אנשי המלאכה האנונימיים ונשען על חומרים, אסתטיקה ופרקטיקות יצירתיות ויצרניות שאותן שאל מתוך אתר הבנייה.

לירון פין (Finn) יצרה דה-קונסטרוקציה עמוקה ומרובדת של נוף – נוף נפשי ונוף ממשי. תוך פירוק מראות נוף על-פי שעות היום השונות או על-פי הסקאלה הצבעונית, היא ליבדה ידנית את מראהו בעמלנות תובענית. המיצב זה כולל אוהל לבוד עבור יחידה, של מראות נוף בשעות יום ואור שונות, שניתן לשהות בו ולהשקיף מתוכו אל עבר מראה אופק נוף מלובד ומפורק.

פרטים

התחלה:
19 אוגוסט 2021, 18:30
סיום:
4 ספטמבר 2021, 20:00