טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

פרויקט 'אתר' מארח: סדנת אִיקֶבָנַה עם פיאמטה מרטגני בתערוכה הצעת הגשה

31 אוקטובר 2019, 19:00 - 21:00

anna cicognani unsplash

יום חמישי, 31.10 בשעה 19:00
* ההשתתפות בתשלום, מספר המקומות מוגבל.

אִיקֶבָנַה היא אמנות סידור פרחים יפנית המשמשת ככלי לביטוי יצירתי תחת מסגרת של חוקים מובנים. ביפן, תרגול איקבנה נעשה בעבר על ידי הסמוראים כטקס ריכוז לפני יציאה לקרב. בימים אלה איקבנה נלמדת ומתורגלת על ידי רבים בעולם המערבי. איקבנה היא תרגול מיוחד שמחבר את השוזר אל תרבות הזן היפנית. בכל עונה משתנים חומרי הגלם על מנת להתאים את סידור האיקבנה לרוח ולאנרגיה של העכשיו. מפגש האיקבנה בתערוכה ״הצעת הגשה״ יעסוק בעונת הסתיו.

הערב יכלול הרצאה על אמנות ואיקבנה ביפן ובחלק השני כל משתתף יתנסה בסידור איקבנה. את התוצרים לוקחים הבייתה; הפרחים והאגרטל. ההשתתפות כרוכה בתשלום של 150 ש״ח. מקסימום 15 משתתפים. שימו לב לא תהיה אפשרות להצטרף באותו יום! הבטיחו את מקומכם מראש ושלחו סמס להרשמה למספר 054-4316032.

פיאמטה מרטגני: דוקטור לאנתרופולוגיה המתגוררת בתל אביב.
את מחקר הדוקטורט שלה על ייצוג צה"ל בקולנוע והאמנות בישראל היא עשתה בין אוניברסיטת תל אביב למילאנו. ב- 2017 המחקר פורסם על ידי הוצאת קיימברידג' באנגליה. מרטגני אוצרת במוזיאון ארץ ישראל ומלמדת זן ואמנות יפנית באוניברסיטה העברית. בשנים האחרונות היא מעודדת קשרי עבודה ותרבות בין איטליה לישראל ומשתפת פעולה עם השגרירות האיטלקית בתל אביב ועם לשכת המסחר הישראלית, היא כותבת למספר עיתונים ותוכניות רדיו איטלקיות ומדווחת על אירועי תרבות ואקטואליה בישראל.

עוד על הסדנאות של פיאמטה ניתן לקרוא כאן:
Zen to Bloom https://www.zen2bloom.com/heb
https://www.facebook.com/zento.bloom.9  

 

פרטים

תאריך:
31 אוקטובר 2019
זמן:
19:00 - 21:00