טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

"צללים מוזהבים" – תערוכה בגלריה עומר תירוש

11 אוקטובר 2018 - 7 נובמבר 2018

מתוך התערוכה צללים מוזהבים

פתיחה: 20:00 בשעה 11.10.2018
התערוכה תוצג בין התאריכים 14.10.18-07.11.18

גלריה עומר תירוש גאה להציג את צללים מוזהבים, תערוכת היחיד של האמן אופק אליה.

בתערוכה, באוצרותה של מור רשף סיון, מוצגות עבודותיו של אופק בכנות המאפיינת אותו במיוחד; יצירה המשקפת התמודדות והסתגלות לצד קבלה והסכמה. עבודותיו משקפות תהליך של הכרה עצמית, חשיפה
והעמדת מראה לצופה אל מול "הצל" שבו – החלקים האינטימיים שהצופים מתקשים לקבל בעצמם ולפיכך מדחיקים אותם. אופק, בהשראת האמנות הקדושה של תקופת הרנסנס והבארוק, מציג קבל עם ועדה את הצד האפל שבמצב האנושי וכשמה של התערוכה עצמה דווקא את אותו צד חבוי הוא מכתיר בזהב.
בעבודותיו מנכס אופק מעמד של קדושה לשדים הפנימיים שלו, ואולי גם שלנו, הוא מחצין את הרגשות האפלים שלו ושם אותם בקדמת הבמה, מעל הכל ולפני הכל. אותם רגשות לעיתים אף עוברים אידיאליזציה המאפשרת להם מקום כחלק מאתנו, מהאופי שלנו וממה שמרכיב אותנו כאדם. אופק מאדיר הרעיון בו גם הרגשות אותם אנו נוטים להסתיר מעצמינו ומאחרים ראויים לקבל מקום שווה לא פחות משאר המרכיבים בפאזל האישיות שלנו. במידה מסוימת התערוכה עצמה הינה דיוקן עצמי המשרטט תהפוכות נפש ורגשות עזים של האמן עצמו ; אופק מספר על עצמו שאת הרעיונות לכל יצירה הוא מקבל מחוויות עוצמתיות מבחינה רגשית אשר משאירות אצלו חותם שאינו עוזב עד שמקבל את ביטויו. היצירה הפיסית של אותו רגש שלילי מאפשרת לו להתמודד, לעכל ובין היתר להנציח את אותו רגש לעד. הוא אינו נרתע מהתמודדות עם הנהוג להכחיש ולהדחיק, אלא מחבק ומתמודד איתו בהפיכתו למוחשי וניתן לתפישה. בכך, אופק לוקח למעשה את הרגשות אותם אינו מצליח להסביר במילים והופך אותם לכדי עבודות אמנות מאורגנות, מפורטות, אורגניות ונושמות. מרגש פרטי שלו לנחלת הכלל. את צללים מוזהבים מגיש לעיניכם אופק בצורה הטבעית שלו- יורה מהבטן, חסר גבולות, מצית דימיון ובעיקר- לאו דווקא קל להבנה. רבים האמנים היום אשר עושים מאמץ בכדי להנגיש את עבודתם לידי הציבור אך אופק בכנותו מסרב לכך, הוא מפסל רגשות ואינו מפחד מהמעמד, להיפך. בין היתר ניתן לראות בעבודותיו מוטיבים חוזרים של ניגודים, מיניות, אידיאלים ומוטיב אחד חוזר של דבורה; בעל חיים קטן, צבעוני, בוהק, עוקצני וממתיק. אותו בעל חיים שרובנו מנסים להתרחק ממנו, אפילו נרתעים ממנו למרות שהוא תמיד בסביבה, מזמזם באוזנינו בדיוק כמו רגש המצית רעיון שלא עוזב אותך עד שהופך למציאות.

אופק אליה נולד בשנת 1997 וגדל בכפר יונה. כיום הוא חי ופועל מהסטודיו בבית הוריו. משפחתו של אופק שופעת יצירתיות וביתו החם והאוהב מקרין זאת לכל. לצד החיבור לאני האמיתי והאוטנתי שלו על כל
צדדיו, רדיפת החופש והכנות, שוכנות אהבת הזולת והטבע. אופק יוצר מגיל צעיר, אוטודידקט, הציג בתערוכה קבוצתית ב"מכון המים" בגבעתיים וזוהי תערוכת היחיד הראשונה שלו. התשוקה של אופק לאמנות התפתחה במסדרונות בית החולים בילדותו ושם למד לתעל את רגשותיו ולהתמודד עם מצבים שונים דרך השפה האמנותית הייחודית לו.

 

מתוך התערוכה צללים מוזהבים

 

מתוך התערוכה צללים מוזהבים

 

גלריה עומר תירוש, מזל מאזניים 2 פינת כיכר קדומים 8 ,יפו העתיקה, תל אביב- יפו.

ראשון- חמישי 18:00-10:00

הגלריה סגורה בשבתות וחגים.

פרטים

התחלה:
11 אוקטובר 2018
סיום:
7 נובמבר 2018