טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

"רוח מקום" – מיצב אמנות מאת משה עמר

1 דצמבר 2018 - 31 ינואר 2019

רוח מקום משה עמר

 

 מיצב אמנות מיוחד של משה עמר בבית הסראייה הישן

טיילת מפרץ שלמה 8

24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע

 

משה עמר הוא אמן יפואי-בינלאומי, מעצב, אוצר ויוצר רב-תחומי; מורה ומחנך לאמנות; ממייסדי מושבת האמנים של יפו העתיקה.

"המבנה העתיק, הקסום ומלא המסתורין של בית חרושת לסבון הינו מקור השראה ייחודי ליצירה אמנותית כמו כל יפו העתיקה, בה אני גר ויוצר מזה עשרות שנים.
המיצב האמנותי החדש הוא הרחבה ופיתוח של היצב שהצגתי ואצרתי בשנת 2009 בתערוכה רבת אמנים "חתן וכלה" במוזיאון יפו כמחווה לאלפי זוגות חתן וכלה שהצטלמו במשך שנים במקום".
המציב הסוראליסטי בהשראת מאות העטלפים כולל 14 דמויות דמיוניות לבנות ושחורות בעלות כנפיים עם תאורה. בטכניקות וחומרים עכשוויים ומיחזור אלמנטים שונים שהיו במקום כמו הסירה השחורה וכדורי התאורה מזכוכית שהאירו בעבר את יפו העתיקה וכו'…"
על האמן:

עמר החל את דרכו האמנותית במסגרת לימודיו באקדמיה לאמנות "בצלאל", שם למד אצל מיטב מורי אסכולת הבאוהאוס, רכש כישורים בטכניקות מגוונות ואף זכה להרחיב את השכלתו האמנותית במדינות נוספות. במהלך חייו חלו תמורות אדירות בעולם האמנות: מאימפרסיוניזם לאקספרסיוניזם ולמופשט, מאמנות פיזית-מקורית לאמנות דיגיטלית-וירטואלית. המהפכה הטכנולוגית והשלכותיה על האמנות השפיעו רבות על יצירתו של עמר, ואפשרו לו להתנסות בחומרים מגוונים וטכניקות רבות לאורך השנים.

במקביל ובנוסף ליצירתו, דרכו האמנותית של עמר השפיעה על תחומי עיסוק נוספים ומשלימים והושפעה מהם: במשך שנים רבות עסק בחינוך והוראת אמנות, ובאוצרות וניהול אמנותי של פרויקטים באמנות ובעיצוב. בין הפרויקטים שעסק בהם: תפאורות לתיאטרון ולאופרה, פיסול סביבתי, תהלוכות עדלאידע, תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בישראל ובחו"ל, ואירועי אמנות סביבתיים אשר משכו קהל רב.

כאחד מחלוצי האמנים ביפו העתיקה, משה עמר הושפע רבות מהעיר ומקסמה, והיא מהווה מקור השראה מתמיד ליצירתו למעלה מ-45 שנה.

החברה לפיתוח יפו העתיקה חורטת על דגלה קידום וחשיפה של אמנים ומעצבים וותיקים ובכירים, לצד צעירים בתחילת דרכם, במטרה לשמר את יפו העתיקה כמרכז תרבותי מעורר השראה, המשלב אמנות ועיצוב.

אוצרת: לימור מרגוליס

לתיאום ביקור בסטודיו האמן: 052-5450646

סמטת כיכר קדומים 1, יפו

פרטים

התחלה:
1 דצמבר 2018
סיום:
31 ינואר 2019