טוען אירועים ופעילויות

« כל האירועים ופעילויות

  • אירוע כבר עבר.

CREATORS | תערוכה משותפת של אומנים | גלריות מזל דגים 5 ומזל דגים 15, יפו העתיקה

1 מאי 2022, 19:00 - 31 מאי 2022, 19:00

תערוכה משותפת של אומנים | עולים מאוקראינה ורוסיה ביפו העתיקה

אוצרת: אלה כהן

על התערוכה:

בעקבות המצב באוקראינה מגיעים לישראל יותר ויותר צעירים משכילים: בזמן שמאוקראינה מגיעים אנשים שברחו מאזורי הלחימה, מרוסיה זורמים לכאן מתנגדי המשטר של פוטין. רבים מהעולים החדשים מגיעים מרקע אומנותי: ציירים, שחקנים, במאים, קופירייטרים, עיתונאים, צלמים, מלחינים ומוזיקאים – אנשים שרוצים למצוא את עצמם במקום חדש וזקוקים לצורך זה לתמיכה וסיוע כדי להמשיך ליצור.

מיזם SNOB TLV שהוקם לפני שנתיים בתמיכה של קרן "ג'נסיס" במטרה להקל על קליטת היוצרים בישראל, יצא לאחרונה בפרויקט חדש בשם CREATORS הפונה לאומנים שהגיעו לישראל כדי להתרחק מהמלחמה ומהדיכוי. CREATORS – מקום בו העולים החדשים מרוסיה ואוקראינה יוכלו לעבוד ואפילו לחיות ובו זמנית גם פלטפורמה באמצעותה הציירים, הבמאים, הפסלים, הסופרים, התסריטאים, המוזיקאים והמפיקים יוכלו לקדם את עצמם בישראל. מדובר במטא-פרויקט שמאחד בין אמנות ואנשים במרחב.

מטרת-העל של CREATORS – להשתמש בתרבות ואומנות בתור בסיס לדיאלוג. נכון להיות בפרויקט כבר לוקחים חלק אוצרים ויוצרים מאוקראינה, רוסיה ואירופה.

פתיחת מרחב CREATORS ביפו העתיקה תתקיים ב-1 במאי. אורחי המקום יוכלו ליהנות מתערוכת עבודות של יוצרים אוקראינים ורוסים, אותה אוצרת אלה כהן. בין משתתפי התערוכה: ניקולאי סוקולוב (אוקראינה) עם ציוריו "רכבת קייב-לבוב. נוסעים לשום מקום" ועבודות אבסטרקט נוספות, אולגה מרשק (אוקראינה) עם סדרת הציורים "פרגים", ציירת אלכסנדרה דשבסקיה (רוסיה) עם המיצג שלה Dona nobis pacem וגם עם המיצג Open Response שנוצר בשיתוף פעולה עם יבגני קזצ'קוב, מאיירת אנה דסניצקי (רוסיה) וגם ארקדי מרשק, פסל אודסאי מפורסם שמציג את הפרויקט שלו המיועד לאנשים לקויי ראייה "אודסה במגע" וטטיאנה סיוי, אוצרת אומנותית במוזיאון האומנות המודרנית של אודסה. טטיאנה מביאה לכן פרויקט וידאו וצילום "ההיסטוריה החדשה ביותר של אוקראינה" שיצרו קבוצת "מיר" ומאראט גלמן.

שעות פעילות: שני 18:00-21:00 | שישי 12:00-16:00 | שבת 12:00-18:00

 

כתובת: גלריות מזל דגים 5 ומזל דגים 15, יפו העתיקה

פרטים

התחלה:
1 מאי 2022, 19:00
סיום:
31 מאי 2022, 19:00