אטרקציות

גלריה איריס עשת כהן

"זהו כוחו של החיבור בין יצירה, אהבה והיכולת לתת לכך ביטוי כל בוקר מחדש"

לאחרונה נפתחה גלריית האמנות של איריס עשת כהן הממוקמת ביפו על הרצועה של "רציף העלייה השנייה" בכניסה הצפונית של נמל יפו.

הגלריה נמצאת בבניין הכנסייה הארמנית ההיסטורי, שריד של תקופת מסעי הצלב וניתן לראות בגלריה את הקשתות והאבנים של התקופות השונות.

מיקום הגלריה בכניסה לנמל מאפשר "שילוב על" של עבודותיה הצבעוניות של עשת כהן ברקע ההיסטורי של המקום והים שהוא ההשראה הגדולה שלה.

מאז פתיחת הגלריה מבקרים בה תיירים ומקומיים שמגיעים בעקבות הצבע והמרקם של עבודות האמנות של עשת כהן, תוך כדי התמזגות עם השקיעות היפות הנשקפות מהרציף.

כבת למשפחה של אמנים; אביה מולה עשת צלם האופנה המיתולוגי ודליה עשת הציירת, החלה איריס עשת כהן את דרכה האמנותית בשנת 1985 בפריז.

בעיר האורות המיתולוגית גרה כסטודנטית ולמדה את אמנות האיפור המקצועי, אפקטים מיוחדים, איפורי גוף, איפור לקולנוע, תאטרון ועוד, שנים עבדה כמאפרת מקצועית, מאפרת ראשית של חברת 'Shiseido – יפן‘, עשתה השתלמויות בטוקיו, מילאנו וניו יורק וניהלה בית ספר לאיפור מקצועי.

ב – 1998 פתחה את הסטודיו שלה ותרגמה את היצירתיות לעבודה עם חמר ולציור על קנבס ובמקביל המשיכה את לימודי האמנות והאוצרות.

עשת כהן היא אמנית עובדת המתמחה בציור בקנה מידה גדול ובאמנות החמר תוך שימוש בתנור ובטכניקות שונות המאופיינות ע"י תזוזה דינמית המנסה להביע את האופטימיות בחיים.

כל פתיחת תנור ומשיחת צבע הינה לב החוויה שלה כאמנית ומתאפיינת כחוויית לידה חדשה ומרגשת.

עשת כהן, ילידת תל אביב, מוגדרת כאמנית/אוצרת ישראלית רב תחומית ויצירותיה מוצגות ונמכרות בארץ ובעולם, ומיוצגות ע"י גלריית "Florida USA – Blue Gallery".

שעות פתיחה:

כל השבוע 18:00-10:00

טלפון 050-5570348