אטרקציות

בית משכית

סיפורה של משכית הוא סיפורה של מדינת ישראל, משכית הנו בית האפנה המיתולוגי של ישראל אשר הוקם בשנת 1954 מתוך החזון והנחישות יוצאת הדופן של הגב רות דיין, אלמנתו של הרמטכ״ל ושר הביטחון לשעבר משה דיין.

משכית הוקמה, מתוך חזון של העצמה נשית דרך יצירת מקומות עבודה לעולים חדשים ושימור המגוון האתני והתרבותי של קהילות העולים השונות בישראל. בשנת 2015 קיבלה רות דיין את עיטור נשיא מדינת ישראל על פעילותה למען הקהילה.

משכית הפכה לבית האפנה הישראלי היחיד השוזר בו את סיפורה של ישראל היפה. ההשראה של בית האפנה שגובשה ב"משכית" נשאבת מהאור הישראלי המיוחד, מנופי הארץ וצבעיה.מקומה של משכית בהיסטוריה של אופנה ישראלית נשמר כאוצר לאומי ומהווה סימן היכר לתרבות ואומנות ישראלית.

כיום, הקסם של משכית ממשיך באמצעות המעצבת הראשית והיזמת – שרון טל. מסע חיפוש של כמה שנים, הובילו את רות ושרון לחבור מחדש להיסטוריה העשירה וכיום בגיל 99 רות דיין עדיין עובדת עם שרון,כדי להמשיך את המורשת של משכית.שרון טל המעצבת הראשית של משכית, בוגרת "שנקר" בית הספר לעיצוב אופנה בהצטיינות. שרון עבדה בפריז עם אלבר אלבז בלאנוון, ולאחר מכן כמעצבת הראשית של תחום הרקמות באלכסנדר מקווין.

שרון מובילה בכשרון רב את משכית קדימה, משלבת את המורשת העשירה של משכית עם אופנה מודרנית עדכנית וייחודית.בית משכית החדש השוכן ביפו (בין יפו העתיקה לבין שוק הפשפשים) גם הוא חלק מההיסטוריה של המדינה.

בסמטה אותנטית שוכן באב אל ג'דיד- השער החדש, הוא השער הדרומי בחומת יפו העתיקה. אתהשער החדש פרצו בחומה כדי לשרת את המוסדות שהוקמו מחוץ לחומה. החלל החדש של בית משכית, נבנה במטרה להעביר המבקר מסע בין ההיסאטת וריה של המותג עם תמונות הארכיון ובגדי הארכיון,הצצה לאטליה שבו ניתן לצפות בצוות יוצר את הפריטים המופלאים ואף לרכוש את הפריטים בחנות המותג המרשימה.

 

מזל דגים 2, יפו העתיקה

https://maskit.com/