מידד קונפורטי

אחרי שהשף מידד קונפורטי שב לארץ מפאי, עיירה קטנה בצפון תאילנד,בה התמחה בקולינריה המקומית, הוא החל לארח סעודות במטבחו הפרטי כאן בסמטאות העתיקות של יפו. מה משך אותו ביפו? ולמה דווקא כאן מצא את החיבור הכי טבעי לרוח ולטעמים התאילנדים?

 

השף מידד קונפורטי (27) הגיע לכאן מרחובות בה גדל. הוא זוכר איך עוד בילדותו טייל בסמטאות של יפו העתיקה. כשחזר לפה בבגרותו הרגיש כאילו סגר מעגל, ״משהו ביפו העתיקה, באווירה, בריח, באנשים, מאפשר לי חופש לביטוי היצירה. אני מרגיש כאילו נפש האומן שלי מוצאת פה את מקומה".

 

איך הגעת דווקא לכאן?

"הגעתי ליפו אחרי תקופה ארוכה בה חיפשתי חלל שבו אוכל ליצור ולספר את הסיפור שלי. החיבור למקום היה מאוד חזק, יש משהו באווירה שמזכיר לי את הכפר שגרם לי להתחבר לבישול התאילנדי, אותו כפר אמנים קטן, פאי, שאפשר למצוא בו מגוון גדול של יוצרים שמזמינים מבקרים להיכנס לביתם ולחוות חווית אירוח קצת אחרת, אותנטית, מסבירת פנים ומלאת השראה. בדיוק מאותה סיבה אני מתחבר לעשייה שלי בבית המקסים בו אני יוצר ומארח". 

קונפורטי הוא שף תאילנדי פרטי באירועי בוטיק שנערכים אצלו בבית, מעביר סדנאות בישול תאילנדי אותנטי ואף מעביר סיורים לקבוצות בחווה החקלאית שלו בבית חנן, שם הוא מגדל את הירקות התאילנדים בהם הוא משתמש במנות שלו.

ספר לנו קצת על הארוחות שאתה מארח?

"אני מקבל את האורחים שלי ומשתף אותם בחוויות שלי מתאילנד. אני אף פעם לא יודע מה אני הולך לבשל לפני שאני פוגש את האורחים ומקבל השראה מכל אחד מהאנשים שמגיעים לבקר. את כל המנות אני מכין בזמן הארוחה לצד האורחים, החל ממחיות הקארי ועד בישול רוטב הפאד תאי. כל חומרי הגלם הם איכותיים ואותנטיים – הכי "טעמים של תאילנד" שיש."

מה הסוד היפואי שלך? מה אתה הכי אוהב כאן?

"אני מקפיד לרדת לנמל יפו בכל זמן שמתאפשר לי, הנמל הוא אחד ממוקדי ההשראה שלי, השיח עם האנשים המטיילים פה בעיר, נותן לי רעיונות חדשים. אחד הדברים האהובים עלי זה המציאות שמתפרצת פנימה אל תוך חלל היצירה שלי, תוך כדי שאני חותך ומבשל הדלת אצלי תמיד פתוחה ואנשים שעוברים פה בסמטאות נכנסים פנימה. כל אחד מביא איתו אנרגיה מקסימה. אני אוהב לתת לאנשים לטעום ולהריח את המרכיבים ובכלל ליצור עניין סביב האוכל והתרבות התאילנדית". 

מילה לסיום…

"אני מזמין אתכם לבא, לטעום, לחוות ולהעביר את זה הלאה"

 

נתיב המזלות 13 

Thai Pai Food באינסטגרם

 Thai Pai Food בפייסבוק

טלפון : 052-6333150

צילום: שרה גור לביא

 

צילום: שרה גור לביא