דור טננבאום | סטודיו בסמן/טננבאום

באחת הסמטאות הסודיות יותר ביפו העתיקה פועל כמעט בהיחבא כבר 25 שנה סטודיו בסמן/טננבאום, סטודיו בוטיק למיתוג שעובד עם מותגי הלייף סטייל המובילים בארץ. הסטודיו הוקם בשנת 1980 על ידי אלעזר בסמן ואריה טננבאום ובשנת 1995 העתיק הסטודיו את מקומו לסמטת כיכר קדומים, כאן ביפו העתיקה.

 

 

אלעזר בסמן ואריה טננבאום

 

"אנחנו עובדים בעיקר עם לקוחות מתחומי הלייף סטייל, נדל״ן ומלונאות כמו רשת ישרוטל, קבוצת ברקה (קיטשן מרקט, משייה, אונזה ומגרב), JTLV הריבוע הכחול, נדל״ן, יזמים של פרויקטי בוטיק, חברות סטארט אפ בתחילת דרכן, משרדי אדריכלים מובילים ואחרים" מספר דור טננבאום, ארט דירקטור בסטודיו ובנו של אריה. "ההתמחויות שלנו בסטודיו הן יצירת תדמית עסקית, פרינט ועבודה עם דפוס ואריזות, שילוט (מיצירת פרוגרמות למיפוי שלטים ועיצוב החומריות ועד לשלט בראש הבניין), ועיצוב אתרים ומוצרים דיגיטליים".

 

 

 

 

 

– איך הסטודיו התגלגל דווקא לכאן?

"למשפחה שלי יש שורשים ביפו העתיקה. סבא של אמא שלי, שאול מגנג׳י, היה ממקימי בית הכנסת הלובי שנמצא ממש לידנו בסמטת מזל דגים, והוא התגורר ממש כאן, איפה שהיום נמצא הסטודיו שלנו כך שהחיבור שלנו למקום הוא טבעי לגמרי".

 

– מה אתה הכי אוהב ביפו העתיקה? 

"האווירה הפסטורלית בשילוב המבנה העתיק מעוררות בנו השראה ליצור. לקוחות שמגיעים לסטודיו תמיד מציינים שהמקום מלא באווירה מיוחדת ושמרגישים פה ממש כמו בחו״ל. יש משהו מאוד מיוחד בסביבה הזאת, המוקפת באמנים שעובדים וחיים כאן.

חוץ מזה, הסביבה מלאה במקומות ואירועים מדהימים, תמיד כיף לרדת לנמל או לאכול דג אצל שבתאי היפה, אנחנו נהנים ללכת להופעות בגן הפסגה ולקפוץ להצגות בתאטרון הסמטה. לפני כחודש אירחנו כאן תערוכה של תום בסמן, מאייר ואמן קעקועים (בנו של אלעזר) בשבוע האיור ופתחנו את הסטודיו בפעם הראשונה כגלריה. התגובות היו מדהימות ושמחנו לראות את כל המתעניינים שביקרו אצלנו".

 

– מה הסוד היפואי שלך?

"ממש מתחת למכונת הקפה שלנו מסתתרת באר עתיקה".

 

בואו להכיר את סטודיו בסמן/טננבאום www.btdesign.co.il