אטרקציות

מסעדת קלמטה

במתחם כיכר קדומים המתחדש בלב יפו הציורית, נפתחה מסעדת "קלמטה".

המסעדה ממוקמת במבנה אבן עתיק ויפיפה ומציעה שילוב בין חוויית בילוי תל-אביבית עדכנית, שמחה ותוססת לבין נוף מהשורה הראשונה אל נמל יפו העתיק ואל הים.

המטבח בקלמטה משלב בין אלמנטים שונים מהבישול הים-תיכוני, מאיטליה ועד ישראל תוך כדי הקפדה על אוכל שופע וצבעוני.

על התפריט אמון השף הצעיר רועי גנצ'ולה אשר ניהל בעברו את מטבחה של "אחד העם טאפאס בר", תיפקד כסו-שף במסעדת "הרברט סמואל" וב"רפאל" וכן השתלם במסעדות שונות בצרפת.

גנצ'ולה הרכיב ב"קלמטה" תפריט ים-תיכוני עשיר וססגוני, המתכתב עם השווקים והמסורת הקולינרית של יפו ושואב את השראתו מהמטבחים הצבעוניים של יוון ומדינות אגן הים התיכון המזרחי. כמתבקש מהחוויה הלא מחייבת אליה מכוון המקום, התפריט מחולק לקטוגריות על פי אופי חומרי הגלם המגיעים מהנמל, מהירקן או מסמטת הקצבים של יפו, ומציע מנות בגדלים משתנים.

"קלמטה" משתרעת על פני שתי קומות: הקומה העליונה מציעה בר קטן ואינטימי יחד עם פינות ישיבה נינוחות הצופות דרך חלון גדול ישירות אל הים התיכון ואל הנמל. עיצוב המקום, אשר חולק כבוד רב למורשת רבת השנים של המבנה המקורי, משלב בין אלמנטים עתיקים ומודרניים ויוצר אווירה מזמינה, קלילה ואינטימית. בקומה התחתונה ממוקם מטבח המסעדה, וכן טרסה מטופחת שופעת צמחייה ושולחנות קטנים הצופים אל הכיכר.

 

ככר קדומים 10, יפו העתיקה

http://www.kalamata.co.il/